Wrocław Fashion Week i dobra książka - tak warto zacząć tydzień

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 10:57
W audycji m.in., sprawdzimy, co ciekawego w kulturze na Śląsku, opowiemy o książce Katarzyny Franus "Osobni" i zaprosimy na Wrocław Fashion Week.
Co królowało na światowych wybiegach w mijającym roku?
Co królowało na światowych wybiegach w mijającym roku?Foto: Shutterstock/CatwalkPhotos

Program rozpoczniemy od wizyty na Śląsku. Jak co tydzień Maciek Kędziora przedstawi kulturalne propozycje i podpowie, w jakich wydarzeniach warto wziąć udział. Po godz. 10.35 w cykli "Love On Air" Oli Opali tematem będzie powieść o trudnej drodze do bliskości. "Osobni" to debiutancka powieść Katarzyny Franus, książka ukazała się 15 czerwca.

Mateusz, dyrektor handlowy międzynarodowej korporacji, wiedzie w Warszawie hulaszcze życie niemłodego już singla i unika bliskich relacji. Tymek, osierocony chłopiec z górskiej wioski, marzy o starcie w lokalnym półmaratonie, ale organizatorzy się nie zgadzają, bo ma tylko dziesięć lat i brakuje mu opiekuna. Kinga, biegaczka-amatorka, do tej pory sprawna i silna - teraz jednak przerażona zbliżającą się menopauzą - ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój. Czy przypadkowe spotkanie z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu odmieni życie tej trójki? "Osobni" wzruszają i dowodzą, że czasami warto się zatrzymać, żeby sprawdzić, czy po drugiej stronie lęku czeka szczęście.

W Stacji Kultura nie zabraknie także lektury. Po godz. 10.45 w cyklu "Książka w Czwórce" zapraszamy do słuchania fragmentów autobiografii "Z głowy" Janusza Głowackiego. Książka tego znakomitego felietonisty i dramaturga została nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Autobiografię czyta Grzegorz Małecki z Teatru Narodowego.

W drugiej części programu, po godz. 11.15 zaprosimy na relację z Wrocław Fashion Week, którą przyugotuje Ada Janiszewska, a po godz. 11.30 tematem będzie otwarcie wystawy "50 lat Kontakt Improwizacji: Zaczątki, Korzenie, Gałęzie". Gośćmi Czwórki będą Paulina Święcańska, dyrektor festiwalu Warsaw Flow i prezes Fundacji Artystycznej Perform, a także Klara Łucznik, kurator festiwalu i wystawy.

Zobacz także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w poniedziałek (27.06) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA literatura

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń