Na ekranach "Yang" oraz animacja "Minionki: Wejście Gru"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 14:50
Jak co tydzień Łukasz Muszyński prezentuje filmowe premiery. Tym razem opowiada o filmie SF "Yang" oraz o czwartej części przygód żółtych stworków w animacji "Minionki: Wejście Gru".
Kadr z filmu Yang..
Kadr z filmu "Yang"..Foto: mat.promoc/m2Films

Cotygodniowy przegląd premier zaczyna dramat SF "Yang". Ekranizacji krótkiego opowiadania Alexandra Weinsteina podjął się Kogonada. Obraz miał premierę w zeszłym roku na festiwalu w Cannes, gdzie zebrał świetne recenzje. W roli głównej wystąpił Colin Farrell.

- Film spodoba się fanom takich filmów jak "IA - sztuczna inteligencja" czy "Ona". Mówi o tym, ile człowieczeństwa może być w maszynach - zauważa Łukasz Muszyński. - Film opowiada o losach małżeństwa, które ma adoptowaną córkę, a także robota Yanga, który jest członkiem rodziny i jednocześnie "dzieckiem" głównych bohaterów. Spokojne życie kończy się w momencie, gdy Yang się niespodziewanie zawiesza, a główny bohater (Jake) próbuje przywrócić go do życia.

Jake odkrywa ukryty dysk ze wspomnieniami i okazuje się, że Yang skrywał wiele tajemnic i wiódł drugie życie. - Jest to poetycka historia, świetnie zagrana, Colin Farrell zagrał jedną z najlepszych ról. Jest to też film aktualny w świecie, gdy maszyny otaczają nas z każdej strony, a rozwój technologiczny pędzi do przodu - opowiada krytyk. - Jest to obraz w zasadzie o "dzisiaj", ale za "moment". Moja ocena to 7 na 10.


Źr. Youtube/ After Yang | Official Trailer HD | A24

Drugą premierą tego weekendu jest kino familijne - "Minionki: wejście Gru". To czwarta część animowanej serii o żółtych stworkach, których życiową misją jest służenie największym złoczyńcom w historii.

- Jest to jedna z najbardziej dochodowych animowanych serii w historii kina. Dotychczasowe filmy zarobiły blisko 4 mld dolarów - mówi gość audycji. - Tym razem Minionki Kevin, Stuart, Bob oraz Otto muszą ratować młodego Gru, który popadł w konflikt z grupą superzłoczyńców znaną jako Vicious 6. Przenosimy się do lat 70., nie zabraknie szlagierów z minionej epoki, a to wszystko sprzężone w niekończącą się karuzelę gagów. Dzieciaki od 5 lat w górę i dorośli będą mieli zabawy co niemiara. Nie mogę wystawić oceny, bo nie było pokazu prasowego, ale recenzje są dobre.


Źr. Youtube/ MINIONKI: WEJŚCIE GRU - ZWIASTUN


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb)

Data emisji: 1.07.2022

Godzina emisji: 10.37

aw

Czytaj także

Gdy seriale splatają się ze światem filmów

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 12:46
Już w tym tygodniu będziemy mogli się cieszyć drugim sezonem serialu "Suburra", wiemy też, że wkrótce powstanie film nawiązujący do kultowego już "Breaking Bad". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale, które warto zobaczyć. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 15:00
- "Zero zero zero" to zrealizowany z rozmachem nowy serial twórców "Gomorry", którzy tym razem wzięli na celownik międzynarodowy handel kokainą - mówi Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń