Kamil Kowalski z singlem "Wiatr". "Piosenka o zmianach - także tych w życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 12:23
"Wiatr" to ostatni singiel promujący płytę "Dom" - debiutancki album Kamila Kowalskiego. Utwór został nagrany w duecie z Natalią Niemen. - To była świetna współpraca - wspominał wokalista w Czwórce. 
Kamil Kowalski z płytą
Kamil Kowalski z płytąFoto: Czwórka

- Z Natalią Niemen poznaliśmy się już dawno temu i od pierwszej chwili złapaliśmy bardzo dobry kontakt - wspominał wokalista. - Myślę, że ta muzyczna chemia jest w tym utworze słyszalna, nasze głosy ze sobą dobrze korespondują. Bardzo lubię ten duet i ten numer. Czasem sam do niego chętnie wracam - opowiadał. 

"Wiatr" to piosenka o zmianach w życiu i otaczającym nas świecie. - Moje życie od zawsze się zmienia, nigdy nie było stałą. Nie miałem pracy, która byłaby regularna, zajmowałem się zawsze przedsięwzięciami artystycznymi - mówił Kamil Kowalski. - Najchętniej pracuję w nocy, rzadko wstaję wcześnie rano. Branża muzyczna jest zaskakująca, pełna zwrotów, nieprzewidywalna. Nigdy nie wiesz, jakiego maila dostaniesz następnego dnia - tłumaczył wokalista.

Posłuchaj
10:49 czwórka kowalski 2022_07_04-11-40-08.mp3 Kamil Kowalski opowiada o nowym singlu "Wiatr" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Jak podkreślał, utwór dotyczy także powrotu do dzieciństwa, nie ma jednak wyłącznie pozytywnego wydźwięku. Jest pełen nostalgii i tęsknoty. - Pomysł powstał, gdy wyprowadziłem się do Krakowa i powracałem do domu rodzinnego. W którymś momencie dostrzegłem, że motyli jest mniej, nie ma na łąkach już tylu pięknych kwiatów - opowiadał gość Czwórki.  

Źr. Kamil Kowalski/Kamil Kowalski, Natalia Niemen - Wiatr

Czytaj także:

Kamil Kowalski prywatnie jest bywalcem festiwali muzycznych. - Podczas takich wydarzeń lubię odkrywać, poznawać nowe dźwięki. Gdy idę na koncert artysty, o którym wcześniej nie słyszałem, zaskakuje mnie, zastanawiam się: "Czemu wcześniej o tym nie słyszałem" - opowiadał artysta. 

W Czwórce przedpremierowo wybrzmiał numer "Berek".

Jego krążek "Dom" ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Płyta jest zbiorem opowieści o "symbolicznych powrotach do domu, do korzeni, do źródła, gdzie wszystko ma swój początek". - Nie powstawała tak naprawdę przez półtora roku, tylko całe moje życie. Cały czas szukałem inspiracji i w ten sposób powstaje pierwsza płyta, która jest zbiorem tego wszystkiego, czego doświadczyłem - mówił Kamil Kowalski w rozmowie z Polskim Radiem. Na krążku usłyszymy także innych znakomitych artystów, m.in. Belę Komoszyńską czy Natalię Grosiak. Jak wspominał artysta w Czwórce, wokaliści zgadzali się na współpracę z nim niemal od razu. - To było piękne, wszystko sprzyjało pracy nad tą płytą - podkreślał. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kamil Kowalski (wokalista)

Data emisji: 04.07.2022

Godzina emisji: 10.35

kd

Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Back to Black" Amy Winehouse

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 14:40
- "Back to Black" to drugi krążek Amy Winehouse, brytyjskiej wokalistki, postaci barwnej i nietuzinkowej - mówi Damian Sikorski. - Ten genialny, ponadczasowy album to zapis życia artystki.
rozwiń zwiń