Gotowa na aktorskie wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 13:10
Propozycja zagrania głównej roli w filmie "Joanna", pojawiła się w odpowiednim momencie mojej kariery – przyznaje aktorka Urszula Grabowska.
Audio

Nie wiem czy rola Joanny w filmie Feliksa Falka jest przełomowa. Na pewno jest najważniejsza ze wszystkich dotychczasowych – przyznaje Urszula Grabowska. Wybitnie utalentowana, a zarazem jedna z najpiękniejszych polskich aktorek była gościem "Stacji Kultura". Kasi Dydo i Kubie Kukli opowiadała o stworzonej przez siebie kreacji głównej bohaterki filmu "Joanna", za którą to została nagrodzona Orłem przez Polską Akademię Filmową.

– Zawsze grałam role pomocnicze, a dopiero w tej produkcji spoczął na mnie ciężar całego filmu. To było nie lada wyzwanie – przyznaje Urszula Grabowska. Stwierdza jednak, że propozycja zagrania roli Joanny, pojawiła się w najodpowiedniejszym momencie jej kariery zawodowej. Aktorka tłumaczy, że doświadczenie, które zdobyła na przestrzeni lat i świadomość swojego warsztatu, którą nabyła, pozwoliły jej sprostać tak trudnemu zadaniu. – Poniosłabym zupełnie inne koszty, gdyby ta rola przyszła do mnie wcześniej – wyjawia aktorka. Pracę aktorki doceniłą Polska Akademi Filmowa uznając ją za najlepszą odtwórczynie głównej roli kobiecej.

Jak podkreśla gość Czwórki, w swojej dotychczasowej karierze szczególnie ceni sobie doświadczenia zdobyte podczas pracy w teatrze. – Zmagania na dobrym, wymagającym, ambitnym repertuarze o różnym potencjale dramatycznym bardzo wiele mi dały i one właśnie rozwinęły mój aktorski warsztat – podkreśla. Ale czy ułatwiły jej podjąć decyzję, co do obcięcia włosów na potrzeby filmu "Joanna"?

– Im było bliżej tego zdarzenia, tym było mi trudniej, ale od momentu przeczytania scenariusza nie miałam wątpliwości, że należy to zrobić – zdradza Urszula Grabowska. Aktorka przyznaje, że ucieszyła się na propozycję reżysera, gdyż – jak podkreśla - bardzo rzadko aktor dostaje możliwość zrobienia czegoś takiego dosłownie na oczach widzów. Zaznacza jednak, że nie jest zdolna do wszystkiego, ale do czego tak, tego nie wie. Aktorka podkreśla, że nie zastanawia się nad takimi zadaniami, dopóki się nie pojawią.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kubie Kukli z Urszulą Grabowską. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

"Joanna" z dwoma Orłami

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 10:00
W tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych film "Joanna" został uhonorowany statuetkami za role kobiece. Orła 2011 za udział w produkcji otrzymały Urszula Grabowska i Stanisława Celińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Peszek: Nie mam czasu na przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 16:30
– Całkowicie poświęcam się sztuce i dlatego unikam wchodzenia w relacje, które wymagają zainteresowania, opieki czy regularności – przyznaje artystka Maria Peszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Improwizuje i się nie spieszy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 18:21
Artysta musi mieć wewnętrzną siłę. Czułam, że potrzebuję czasu, by ją w sobie zbudować - mówi wokalistka Mika Urbaniak, której druga solowa płyta ma się ukazać jesienią.
rozwiń zwiń