SEA YOU 2024. Sprawdź, jak brzmi Trójmiasto

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 06:00
Już po raz trzeci artystki, artyści i zespoły z Trójmiasta zaprezentują się szerszej publiczności. O SEA YOU 3city Music Showcase opowie organizator Krzysztof Paciorek.  
Zespół Klawo wystąpił na festiwalu SEA YOU w 2023 roku. Na zdjęciu: Klawo na UTDF w Białymstoku.
Zespół Klawo wystąpił na festiwalu SEA YOU w 2023 roku. Na zdjęciu: Klawo na UTDF w Białymstoku.Foto: Radosław Kamiński

SEA YOU 3city Music Showcase  to święto trójmiejskiej sceny muzycznej. Przez dwa dni, na dwóch scenach, zobaczymy występy ponad 20 zespołów pochodzących z Trójmiasta i okolic. W klimatycznych zakamarkach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku wystąpią artyści i artystki, którzy przebili się do świadomości ogólnopolskich słuchaczy oraz ci, którzy stawiają pierwsze kroki na scenie muzycznej. Koncertom zespołów towarzyszyć będą spotkania z przedstawicielami ogólnopolskiej branży muzycznej oraz dyskusje panelowe na ważne tematy związane ze sceną muzyczną. Tegoroczna odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia. O tym, co znajdzie się w jego programie opowie organizator Krzysztof Paciorek. to w pierwszej części audycji.

Po godz. 11.00 zajrzymy na wystawę "(De)koncentracja" przygotowaną przez Pracownę Kreacji Fotograficznej i Koło Naukowe "Fotografia w Działaniu" Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Prezentowane prace odnoszą się do problemu przebodźcowania, który dotyka wielu osób. W dzisiejszym świecie każdego dnia dopływa do nas mnóstwo komunikatów i informacji. Często w związku z ich nadmiarem ludzki mózg nie jest w stanie ich przeanalizować i przyswoić. Przeciążenie sensoryczne powoduje stres, irytację, problemy ze snem i rozproszenie uwagi. Osoby przestymulowane nie są w stanie skupić się na wykonywaniu jednej czynności w dłuższym czasie. Skutkuje to zerkaniem w ekrany telefonów albo komputerów w poszukiwaniu kolejnych wiadomości, na przykład w mediach społecznościowych, co jeszcze bardziej zwiększa natłok wrażeń.

***

Na "Stację Kultura" - w piątek (18.01) o godz. 10.00 - zaprasza Adam Smolarek.

kul

Czytaj także

"Tkanie ambientu". Air hunger o płycie "Grace"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 12:40
Dawid Schindler - pod pseudonimem air hunger - tka delikatne, ambientowe kompozycje grane na gitarze. W tym roku artysta wydał płytę "Grace", a wkrótce wystąpi na koncercie razem z legendarnym kompozytorem Williamem Basinskim. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamienie, które mówią. Odwiedzamy piwnice Zamku na Wawelu

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2024 16:30
Po wystawach "Wawel zaginiony" i "Wawel odzyskany" przyszedł czas na "Wawel podziemny". Po 500 latach do piwnic Zamku Królewskiego na Wawelu wejdą pierwsi zwiedzający. - Myślę, że będziemy mogli się pochwalić czymś niespotykanym i przemawiającym do wyobraźni - mówi  prof. Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.
rozwiń zwiń