Barbara Wrońska: akt tworzenia muzyki jest mi bliski, potrzebny, nie mogę z tego zrezygnować [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2024 18:30
Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i jedna z lepszych autorek tekstów na polskiej scenie muzycznej. Dziś, chwilę po czterdziestce, szykuje swoją nową płytę "Sygnały" i zaprasza na koncert w Kuźni Kulturalnej. 
Barbara Wrońska
Barbara WrońskaFoto: Piotr Podlewski/Czwórka
  • 18 czerwca Barbara Wrońska zagra koncert w warszawskiej Kuźni Kulturalnej. Nie zabraknie na nim jej utworów, coverów, ale i piosenki "Ten sam kurs" zapowiadającej nadchodzącą płytę "Sygnały". 
  • Barbara Wrońska, po 40. urodzinach, skupia się na sobie, życiu, muzyce, człowieku w ogóle. 
  • Jej album "Sygnały", który zapowiada na początek 2025 roku, będzie opowiadał o komunikowaniu się, relacjach między ludźmi i relacjach naszych ze światem. 


Barbara Wrońska 18 czerwca zagra koncert w Kuźni Kulturalnej w Warszawie, jak zapowiada będzie można na nim usłyszeć piosenki będące kompilacją solowego albumu "Dom z ognia", jak i różnych solowych dokonań artystki. Gościni Czwórki w zeszłym roku skończyła 40 lat, przyznaje, że to dla niej czas refleksji, w którym czuje się komfortowo. 

- To, że jestem w tym miejscu jest spowodowane doświadczeniami i tym, że sama nimi trochę pokierowałam. Dziś zastanawiam się nad tym, gdzie byłam i gdzie jestem. Wydaje mi się, że z wiekiem człowiek bardziej wrasta w jakościowe życie, a nie w szybkie życie - mówi Barbara Wrońska. - To, że dziś gadam o wieku oznacza, że nie mam z tym problemu. Mam poczucie sprawczości, wiele rzeczy jest przede mną, dużo rzeczy mogę zrobić. Dziś chwalę się tym ile mam lat. 

Barbara Wrońska: akt tworzenia muzyki jest mi bliski, potrzebny

Gościni Czwórki docenia to, że w swoim życiu postępowała w zgodzie ze sobą, wzmacniała swoją potrzebę bycia taką, jaką jest. Podkreśla też znaczenie rodziny, dzieci, których obserwowanie jest dla niej bardzo budujące. - Z wiekiem moje życie zawodowe też nabrało jeszcze więcej wyrazu, bo zdałam obie sprawę z tego, co jest dla mnie ważne w muzyce, na czym mi zależy - zdradza artystka. - Chodzi o przeżywanie muzyki. Sam akt tworzenia czegoś jest mi bliski, potrzebny, nie jestem w stanie z tego zrezygnować. To taka moja endorfina. Lubię usiąść i napisać piosenkę, coś skomponować. Ta piosenka niekoniecznie musi coś znaczyć i coś osiągnąć. Sam proces jest fajny. 


Posłuchaj
23:30 czwórka stacja kultura 14.06.2024 wrońska 9.14.mp3 Barbara Wrońska opowiada o swoim życiu, studiach, koncercie i nadchodzącej płycie "Sygnały" (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Barbara Wrońska zdecydowała się też na studia, dziś przyznaje, że kończy swoją przygodę na wydziale pedagogiki specjalnej. Podczas nauki zdobyła wiedzę o człowieku, dorastaniu, o tym, jak się zmienia świat.

Barbara Wrońska: z wiekiem człowiek bardziej ceni jakościowe życie, nie szybkie/Czwórka

  

- Studiowanie w wieku 40 lat jest witalizujące. Moje koleżanki mają po 20 lat, ale nie czuję różnicy wieku. To wspierające, niezwykle mądre osoby - podkreśla. 

Sprawdź także:

"Ten sam kurs" zapowiada płytę "Sygnały"

Na swoim instagramowym profilu gościni Kasi Dydo zrobiła malutką prapremierę jednej z piosenek, które znajdą się na jej nowej płycie. - Ten utwór nazywa się "Ten sam kurs". Na koncercie w Kuźni Kulturalnej ona wybrzmi w pełnej aranżacji z Marcinem Ułanowskim, Patem Stawińskim i Tomkiem Kasiukiewiczem. Nie zabraknie też innych moich piosenek i coverów - zapowiada. - Na nadchodzącej płycie jednak coverów nie będzie. Cały album powstaje z dwoma fajnymi młodymi chłopakami Mateuszem Hulbójem i Maciejem Hubczakiem. Płyta ma tytuł "Sygnały" i opowiada o komunikowaniu się, relacjach między ludźmi i relacjach naszych ze światem. Wszystko jest już napisane. Nadchodzące single i piosenki

Barbara Wrońska zdradza, że po wakacjach usłyszymy pierwszy singiel z nadchodzącego albumu. Całą płytą będziemy mogli się cieszyć na początku 2025 roku. 

Wcześniej, bo już 12 lipca, Barbara Wrońska zapozna nas z ulicą Złotą w Warszawie, którą wyśpiewa w projekcie Roberta Cichego "Spacer po Warszawie", w który zaangażowanych jest wielu artystów. 


Barbara Wrońska - Dom z ognia i lodu (Official Video)/KayaxTV

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Barbara Wrońska

Data emisji: 14.06.2024

Godzina emisji: 9.14

pj

Czytaj także

Moniuszko "prześladował" Barbarę Wrońską. Dziś wspólnie grają dla ekologii

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 12:14
Rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki. - Ten komozytor to postać, która "prześladowała" mnie w muzycznej szkole podstawowej - zdradza Barbara Wrońska. - Zawsze ujmował mnie taką prostotą w melodii, jego melodie były chwytliwe, pewnie wywrotowe, jak na tamte czasy - dodaje. 
rozwiń zwiń