Festiwal filmowy w Wenecji: gwiazdy na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 15:24
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to nie tylko okazja to obejrzenia filmów z najwyższej póki. To także możliwość spotkania i porozmawiania z gwiazdami światowego kina.
Audio

Łukasz Muszyński, krytyk filmowy, dopiero co wrócił z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jak przyznaje, w ramach obowiązków, pojechał tam przeprowadzić kilka wywiadów.  Okazuje się jednak, że nie wszystko poszło po jego myśli…

Mimo najszczerszych chęci niestety nie dotarł na umówiony wywiad z Michaelem Fassbenderem. Aktor postanowił trochę na niego poczekać, ale na próżno. Krytyk padł bowiem ofiarą strajku pracowników komunikacji miejskiej i nie był w stanie dojechać na miejsce tak szybko jak to było konieczne.

Krytykowi nie udało także spotkać z Moniką Bellucci. W tym przypadku był jednak bez winy. Firma, która opiekowała się gwiazdą nie wyraziła zgody na wywiad.

Nic przeciwko spotkania z Łukaszem Muszyńskim nie miał za to Leszek Dawid, którego debiut fabularny pokazany został w ramach jednej z kilku kategorii. Młody reżyser przyznał w rozmowie, że czuje się niezwykle wyróżniony tym, że jego obraz został przedstawiony na tak prestiżowej imprezie.

Z kolei Matt Damon wyjaśnił krytykowi, dlaczego ogolił się na łyso (dla roli), a Gwyneth Paltrow pochwaliła się, że jest pół Polką.

Łukasz Muszyński tłumaczy, że wywiad z gwiazdą trwa ok. 5-6 minut. W tym czasie udaje mi się zadać zwykle kilka pytań.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo z Łukaszem Muszyńskim.

ap

Czytaj także

Błędy w sztuce filmowej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2011 12:47
Mikrofony w kadrze, odbicia kamery w szybie, znikające części garderoby… to tylko niektóre z błędów, jakie możemy znaleźć we wszelkiej maści produkcjach. O dziwo, nawet w tych, które wychodzą spod ręki mistrzów kina. Filmowym wpadkom przyjrzeliśmy się z bliska w audycji "W cztery oczy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przegląd filmów Andrzeja Munka

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2011 15:59
W tym roku mija pięćdziesiąt lat od tragicznej śmierci wybitnego polskiego reżysera. Z tej okazji Stowarzyszenie Filmowców Polskich zdecydowało się przypomnieć szerszej publiczności pięć jego fabuł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ewa", czyli Śląsk i jego problemy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 13:22
Gdy dwa lata temu rozpoczęły się prace nad filmem "Ewa", opowiadającym historię matki i żony, którą trudna sytuacja rodzinna zmusza do prostytucji, rozgorzała dyskusja dotycząca wizerunku Śląska w polskiej kinematografii. Co na to Andrzej Mastalerz, odtwórca jednaj z głównych ról w tym filmie?
rozwiń zwiń