PUK! PUK! PUK! - Tu Kabaret Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 13:12
Szykuje się uczta dla fanów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Starsi Panowie powracają.
Audio
  • O "Radiowym Kabarecie Starszych Panów" opowiadają w Czwórce Monika i Grzegorz Wasowscy oraz Dorota Serwa

Niepublikowane wcześniej i zremasterowane programy Kabaretu Starszych Panów wydano właśnie w zestawie "Radiowy Kabaret Starszych Panów".

O nowym wydawnictwie, czyli o "Radiowym Kabarecie Starszych Panów" opowiadają w Czwórce Monika i Grzegorz Wasowscy oraz Dorota Serwa z Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Starsi Panowie wymyślili, że skoro sami wyszli z radia, kabaret mógłby też zaistnieć w radiu – podkreśla Monika Wasowska. – Jak tylko kończyli występy w telewizji, udawali się do radia. Czasami po kilku miesiącach, stąd leciutkie odchylenia w tekstach - dodaje Grzegorz Wasowski, syn Jerzego.

Nie wszystkie programy znane z anteny Telewizji Polskiej zachowały się w archiwach TVP. Zaginęło siedem odcinków. – Nie wszystkie mogły być rejestrowane. Rejestracja była kosztowaną imprezą. Część mogła zaginąć, być może ktoś na gwałt potrzebował taśmy i nagrał na niej coś innego – opowiada Wasowski.

Przedstawienie całokształtu twórczości Kabaretu Starszych Panów nie byłoby mozliwe bez pomocy archiwum Polskiego Radia. - Piosenki do wszystkich kabaretów, także telewizyjnych, nagrywane były w słynnym studiu dzisiaj Osieckiej, kiedyś M1 - na Myśliwieckiej właśnie w Radiu. Nagrań jest mnóstwo, ale nigdy nie ukazały się na płytach – mówi Monika Wasowska.

Niepublikowane wcześniej i poddane pieczołowitemu masteringowi programy Kabaretu Starszych Panów wydano właśnie w zestawie "Radiowy Kabaret Starszych Panów". To pierwszy z czterech 3-płytowych boksów prezentujących audycje nagrane specjalnie dla Polskiego Radia.

- Całość to 13 płyt CD. Udało się nam to podzielić na 3 boksy po 3 płyty. Ostatni boks, wieńczący całą serię będzie zawierał 4 płyty. Będzie wisienką na torcie i pojawi się w styczniu – opowiada o wydawnictwie Dorota Serwa. Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Jeremi Przybora: w młodości, w Radiu, w Kabarecie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 11:06
W dwójkowym cyklu "Głosy z przeszłości" wysłuchamy w tym tygodniu znakomitych gawęd mistrza lirycznego słowa, współtwórcy "Kabaretu Starszych Panów". Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 11.45.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowe Kabarety Starszych Panów na CD

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 17:25
Projekt zawiera 13 płyt i trafi do sklepów pod koniec listopada. Znajdą się na nich m.in. nieznane do tej pory nagrania Polskiego Radia z udziałem Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przybora i Wasowski na monetach NBP

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 15:06
Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, twórcy Kabaretu Starszych Panów, znaleźli się na nowych monetach Narodowego Banku Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeremi Przybora o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 17:00
12 grudnia przypada 96. rocznica urodzin współtwórcy "Kabaretu Starszych Panów". Przypominamy dwójkowe gawędy Jeremiego Przybory.
rozwiń zwiń