Polskie Radio
Section05
NBP

Czy dziś zarobimy na lokatach i wynajmie? Eksperci: kryzys to istotnie wyhamował

- Nie należy spodziewać się w najbliższym czasie ani zysków z lokat bankowych, ani z wynajmu, który cieszył się dużym zainteresowaniem jeszcze na początku tego roku. Kryzys to istotnie wyhamował - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Marcin Czaplicki z PKO BP i Piotr Palutkiewicz ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  depozyt banki oszczędności lokata terminowa NBP podatek belki Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

"Wszedł na ścieżkę, z której nie ma już odwrotu". Makowski o Gowinie

- Mamy czas całkowitego przetasowania na polskiej scenie politycznej. Platforma Obywatelska nie jest już punktem odniesienia, a Zjednoczona Prawica coraz bardziej chwieje się w posadach, jako sojusz trzech partii - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta "Do Rzeczy" i portalu wp.pl. - Jarosław Gowin musi liczyć się z tym, że bierze odpowiedzialność za sytuację, którą tworzy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Antoni Trzmiel NBP Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina

100 mld na ochronę miejsc pracy. Cezary Mech: rząd proponuje program "klasyczny"

- Chodzi o to, by szok ze strony popytu i podaży nie spowodował, że firmy nieposiadające środków i nieposiadające popytu, ale mające konieczność finansowania i rolowania swojego zadłużenia, jak również sfinansowania zapasów i pracowników, których nie potrzebują, nie zwalniały ludzi i nie zawieszały działalności - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Mech, ekonomista i b. wiceminister finansów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA tarcza antykryzysowa Antoni Trzmiel NBP