Artystyczna agresja Asian Dub Foundation

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 16:00
"Im więcej jest technologii, tym mniej płacą artystom. I dzwine jest to, że ludzie ciągle nie czują potrzeby płacenia za muzykę". Posłuchaj, co Asian Dub Foundation sądzą m. in. o Radiohead i darmowym wrzucaniu muzyki do sieci.
Audio
  • Wywiad z Asian Dub Foundation. Rozmawiał Kamil Jasieński.

"A History Of Now" - wydany w ubiegłym roku album Asian Dub Foundation stał się punktem wyjścia dla rozmowy Kamila Jasieńskiego z członkami grupy.

Tuż po premierze płyty zespół wypuścił smartfonową aplikację, dzięki której fani nie tylko są na bieżąco z tym, co dzieje się w zespole, ale mogą też sami tworzyć dźwięki i wysyłać je do muzyków. Prawdopodobieństwo, że część z nich trafi na nową płytę, jest bardzo duże.
- Bierzemy dźwięki z różnych miejsc - powiedział Czwórce Steve Chandra Savale. - I jesteśmy ciekawi, co nasi słuchacze są w stanie zrobić. Tak więc jest szansa, że fani będą częścią naszego dzieła, ale wcale nie sądzę, żeby tak wyglądała przyszłość muzyki.
Zdaniem członków grupy technologia zmienia sposób tworzenia, pewne rzeczy można zrobić szybciej, ale nie ma to przełożenia na zawartość artystyczną. - W ciągu ostatnich lat najwięcej zmieniło się na płaszczyźnie odbierania muzyki i wymieniania się nią, natomiast w samym brzmieniu nie ma rewolucji - tłumaczą.
Asian Dub Foundation grają razem od niemalże dwóch dekad i wierni są łączeniu drum'n'bass, reggae, jungle i dub z tradycyjnymi hinduskimi brzmieniami. Od lat też w ich tekstach dominują tematy społeczno polityczne, a muzycy konsekwentnie tępią rasizm, konflikty na tle religijnym i niechęć wobec emigrantów.

Wywiad znajdziesz w dołączonym nagraniu z audycji. Naprawdę warto posłuchać!

 

kul

Zobacz więcej na temat: Kamil Jasieński radiohead
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Ostródzie już podłączono reggae - prąd!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 11:00
- Nasz festiwal cieszy się sławą na całym świecie, gościliśmy artystów ze wszystkich kontynentów oprócz Azji - mówił w Czwórce Piotr Kolaj, organizator 12. edycji Ostróda Reggae Festiwal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock: w Czwórce relacje na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 08:00
Choć elektronika nigdy nie dominowała na Przystanku Woodstock to z roku na rok przybywa artystów reprezentujacych "syntetyczne" brzmienia. Zagrali już m.in. The Qemists i Gooral. Czego jeszcze możemy się spodziewać?
rozwiń zwiń