Project: Mooncircle - przyjaciele niemieckich "nowych brzmień"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 16:06
Prestiżowy niemiecki label na festiwalu Avant Art. świętował swoje 10. urodziny. O początkach funkcjonowania księżycowej wytwórni opowiedział w Czwórce jej założyciel Gordon Gieseking.
Audio

Project: Mooncircle, to jedna z tych wytwórni, które w ciągu ostatniej dekady dołączyły do grona najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych labeli z kręgu muzyki hip-hopowo elektronicznej. Jak to zwykle bywa w przypadku takich historii, wszystko zaczęło się od pasji jej założyciela.

- Zaczynałem w piwnicy moich rodziców. Miałem tam małe studio i spędzałem dużo czasu słuchając  hip-hopu, muzyki elektronicznej i artystów z Ninja Tune – opowiadał Gordon Gieseking w rozmowie z Kubą Kuklą.

Z czasem zwykłe słuchanie nie wystarczyło i ten niemiecki meloman postanowił zdobyć doświadczenia w wydawaniu płyt. – Za wszystkie swoje oszczędności pojechałem do Stanów Zjednoczonych i tam zahaczyłem się w jednym z wydawnictw – wspominał.

Zdobyte doświadczenia Gieseking wykorzystał do założenia swojej wytwórni. Więcej na temat działalności  Project: Mooncircle dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Mouse on Mars: niemiecka elektronika jest teraz dużo mniej niemiecka

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 09:00
Przez blisko 20 lat działalności duet Jan St. Werner i Andi Toma nadawał ton na europejskiej scenie muzyki syntetycznej. Swoimi przemyśleniami związanymi z jej rozwojem elektroniczni weterani podzielili się ze słuchaczami Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka Niemiec bohaterem wrocławskiego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 14:07
Światowej sławy niemiecki saksofonista Peter Broetzmann wystąpił we wtorek jako pierwsza z gwiazd tegorocznego Avant Art Festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bonaparte zdradza przepis na idealny koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 15:25
Występy tej szalonej berlińskiej trupy przyrównać można do efektownego wystrzału z szampana. Z liderem jednego z najbardziej kolorowych europejskich zespołów na festiwalu Avant Art rozmawiał Kuba Kukla.
rozwiń zwiń