Kultura

Sztuka Niemiec bohaterem wrocławskiego festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 14:07
Światowej sławy niemiecki saksofonista Peter Broetzmann wystąpił we wtorek jako pierwsza z gwiazd tegorocznego Avant Art Festiwalu.
Audio
Peter Broetzmann
Peter BroetzmannFoto: Nomo/Wikimedia Commons

Broetzmann jest cenionym muzykiem jazzowym, ale - jak mówi - zajmuje się także malarstwem.

- Najważniejsze w muzyce jest to, że wykonujemy ją z kimś jeszcze, nie sami, staramy się stworzyć coś nowego. Jako malarz przebywam w studiu sam i bardzo to lubię, ale to zupełnie inny rodzaj pracy. Muzyka jest numerem jeden - mówił sakskofonista.
W środę odbywa się drugi dzień wrocławskiego festiwalu. Zaplanowano dwa koncerty (w Centrum Sztuki Impart), czytanie utworów noblistki Herty Mueller (w BWA Awangarda), wernisaż wystawy w Galerii U oraz projekcję filmu dokumentalnego o słynnej elektronicznej scenie w Kolonii. Bohaterem tegorocznej edycji Avant Artu jest sztuka Niemiec.

IAR, sm

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Wrocław Niemcy IAR
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Roman Gutek: te filmy trzeba obejrzeć

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 08:30
Trwa festiwal T-mobile Nowe Horyzonty. W ciągu 11 dni zostanie wyświetlonych 400 obrazów. Nie jest możliwe zobaczyć je wszystkie. Roman Gutek typuje 5 tytułów, które koniecznie trzeba zobaczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Boxx odnajdzie się w świecie Ballad i Romansów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 15:42
Festiwalowi Nowe Horyzonty towarzyszy maraton koncertowy. 24 lipca razem z zespołem Ballady i Romanse wystąpi Igor Boxx.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie mistrzów teatru we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 13:47
W stolicy Dolnego Śląska pokazem spektaklu "Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie” wrocławskiego Teatru ZAR rozpoczyna się trzymiesięczny festiwal teatralny ŚWIAT MIEJSCEM PRAWDY.
rozwiń zwiń