Cztery dźwięki strachu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 16:23
Właśnie teraz do sklepów trafia film "Szczęki"w wersji na blu-ray, który był początkiem kariery nie tylko Stevena Spielberga, ale także dla kompozytora Johna Williamsa.
Audio

- Muzyka Williamsa w tym filmie jest bardzo minimalistyczna, ale te cztery dźwięki,  wystarczyły, żeby zbudować złowrogie napięcie-  pozwiedzał Czwórce, dziennikarz magazynu "Film" Jacek Sobczak.

Charakterystyczny motyw przewodni, zapewnił kompozytorowi nie tylko wiele nagród m.in. Oscara, Złotego Globa, czy nagrodę Grammy- ale także był dla Williamsa początkiem udanej kariery.

Po sukcesie filmu "Szczęki", kompozytor napisał muzykę do wielu kinowych przebojów, najważniejsze, to "Gwiezdne Wojny" i seria filmów o przygodach Indiany Jonesa.

Więcej na temat filmu "Szczęki" i dorobku Johna Williamsa dowiesz się z załączonego materiału przygotowanego przez  Kasię Węsierską.

(szr)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Indiana Jones i partytury Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2008 10:23
Do kin właśnie wchodzi „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki”. To odpowiednia pora na retrospekcję. Muzykę do wcześniejszych części filmów o niesfornym archeologu przygotowywał John Williams.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiedźma wojny" nie powiedziała ostatniego słowa

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 15:40
Film "Wiedźma wojny”, który otrzymał nagrodę Złotej Żaby na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage, miał już swoją kinową premierę. Niestety zniknął z ekranów, ale jak zapewnia Artur Liebhart, dyrektor festiwalu Planet + DOC, ten kanadyjski dramat powróci do kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty w filmówce. W przyszłym roku mniej filmów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 06:26
Mniej filmów fabularnych w przyszłym roku. Według "Pulsu Biznesu", nawet o 1/5. Powodem między innymi kłopoty finansowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autor muzyki do "Sześciu stóp pod ziemią": chciałem być sportowcem

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 10:00
Richard Marvin to twórca ilustracji do takich hitów, jak "Fatalne zauroczenie" czy "Uwierz w ducha". Napisał też muzykę do wielu legendarnych seriali, m.in. "Sześć stóp pod ziemią" i "Drużyna A". W Czwórce opowiedział o swojej młodości oraz istocie komponowania.
rozwiń zwiń