Konrad Imiela: teatr mój widzę srebrny i złoty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 13:30
W podsumowaniu minionego sezonu krytycy nie szczędzą pochwał Teatrowi Muzycznemu Capitol z Wrocławia. Cały zespół daje z siebie wszystko, nie bacząc na wiercenie, stukanie, piłowanie które odbywa się w remontowanej właśnie siedzibie sceny. Wielkie otwarcie już we wrześniu. U nas już dziś aktor, reżyser i dyrektor teatru, Konrad Imiela opowiedział o planach na przyszłość.
Audio
  • Konrad Imiela, aktor, reżyser i dyrektor Capitolu opowiada o swojej wrocławskiej scenie
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu po przebudowie
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu po przebudowieFoto: mat. prasowe

 - Remont trwał dwa lata i powoli się kończy. A że nie mamy jednego zastępczego miejsca, gramy gdzie tylko się da. W salach konferencyjnych, w klubach, w studiu telewizyjnym albo sali koncertowej Radia Wrocław - mówi gość "Stacji Kultura". - Na szczęście mam bardzo dzielny i cierpliwy zespół, który wie jak wielką nagrodę dostanie za to poświęcenie.

Z zewnątrz budynek teatru jest już gotowy, a we wnętrzach trwają intensywne prace wykończeniowe, także w zabytkowym foyer: - Od architektów dowiedziałem się, że nie ma w Polsce drugiego na taką skalę wnętrza urządzonego w stylu art déco. I muszę przyznać im rację. To miejsce wygląda naprawdę imponująco. Przyzwyczailiśmy się, że teatry są czarne, a nasz mieni się srebrem i złotem - dodaje szef Capitolu.

Oczywiście wygląd zewnętrzny to jedno, repertuarowe realizacje to drugie. Krytycy związani z miesięcznikiem "Teatr" uznali, ze przygotowany przez Jana Klatę w Capitolu spektakl "Jerry Springer - The Opera" to najlepszy polski musical ubiegłego roku. Natomiast w tym roku pierwszą premierą było widowisko dla dzieci "Trzy wesołe krasnoludki". Wybór nieprzypadkowy, bo to ulubiona bajka z dzieciństwa Konrada Imieli: - Mam egzemplarz tej książki wydany w 1938 roku. W rodzinie przekazujemy ją sobie z pokolenia na pokolenie i dziwi mnie niezmiernie fakt, że ten utwór Brzechwy odszedł w zapomnienie. Powiem więcej, mało kto wie o istnieniu tego tekstu. Postanowiliśmy więc to zmienić. Z pomocą przyszedł zespół Mikromusic, który zadbał o piękną muzyczną oprawę naszego spektaklu.

O planach artystycznych teatru, najbliższych premierach oraz największych przebojach ABBY dowiesz się więcej słuchając nagrania ze "Stacji Kultura".

kul

Czytaj także

Szczęśliwa siódemka Anny Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 11:00
Dostała 7 nominacji do Fryderyków i, jako nieodrodna córka swojej mamy, ma szansę zgarnąć większość statuetek. O życiu w cieniu znanych rodziców i budowaniu własnego wizerunku scenicznego rozmawialiśmy w Czwórce z Anną Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Gutek: czy popcorn zawsze musi być na pierwszym miejscu?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 17:26
Po wakacjach wrocławski Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego ruszy w nowej odsłonie - jako Helios Nowe Horyzonty. W dziewięciu salach przez cały rok będą wyświetlane ambitne, artystyczne filmy. A wszystko to pod czujnym okiem Romana Gutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń