"Wierzymy w wolną kulturę"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 14:16
Herbata Band jest grupą producencką. A co wyprodukują, zremiksują to wrzucają do internetu i udostępniają na licencji Creative Commons.
Audio
  • Członkowie grupy Herbata byli gośćmi "Stacji Kultura".
Michał Kowalski, Mateusz Stolnicki i Magdalena Pasierska w Czwórce
Michał Kowalski, Mateusz Stolnicki i Magdalena Pasierska w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

- Herbata zaczęła się od potrzeby grania muzyki - mówią goście Czwórki, Magdalena Pasierska, Michał Kowalski Mateusz Stolnicki. - Herbata jest grupą producencką. Jeśli ktoś chce z nami współpracować to wtedy przetwarzamy dźwięki od początku wg. jego widzimisię - opowiadają.
- Profesjonalnie mówi się, że to już nie jest cover - nazywa się to utworem inspirowany albo interpretacją utworu - wyjaśnia Magda Pasierska.
Do Herbaty trafiają ścieżki dźwiękowe i one są remiksowane. Następnie wszystkie nowopowstałe   ścieżki udostępniane są na kanale w soundcloudzie na licencji Creative Commons. Herbata wierzy  w wolną kulturę i wolną kulturę remiksów.
- Creative Commons to licencja dająca każdemu prawo do wykorzystywania i udostępniania tej muzyki nieodpłatnie. Trzeba tylko podpisać artystę - wyjaśniają członkowie Herbaty. - Wolna kultura jest w dzisiejszych czasach bardzo istotna, ona się bardzo mocno rozwija i w Europie i w Stanach. U nas miała wydźwięk w postaci protestów przeciwko ACTA - dodają.
Licencja CC wiele upraszcza, omija też pośredników w sprzedaży muzyki, jak mówi Magdalena Pasierska daje prostą, szybką i jasną drogę do informacji.
Więcej o działalności Herbaty, ich pracy, remiksach, licencji CC a także o ich własnych utworach i koncertach dowiesz się słuchając załączonej "Stacji Kultura". 

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA MUZYKA

Czytaj także

Clintwood: zespół jest po to, żeby grać koncerty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 08:10
Działają razem niewiele ponad pół roku, ale efekty ich współpracy brzmią bardzo obiecującą. Mówią, że ich twórczość jest "wypadkową czterech nici, które plączą się i wiją by w końcu w sali prób mógł powstać ten pulowerek". Pulowerek na miarę rockowych wymogów, utkany specjalnie przez formację Clintwood.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powiedz mi, czego słuchasz, a powiem ci, jaki jesteś

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 10:00
Czy to, czego słuchamy, świadczy o nas? Podobno tak. Okazuje się, że fani jazzu mają szerokie horyzonty, fani popu są konwencjonalni, a opery - kreatywni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John B zagrał na żywo. Posłuchaj seta i wywiadu!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 10:00
W audycji "BE4" wywiad z Johnem B, który zagrał także na żywo swojego nowego seta w naszym studiu. Wychowany na muzyce klasycznej w dzieciństwie, dziś ten brytyjski superproducent jest jedną z niekwestionowanych osobowości, zajmujących się muzyką elektroniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześciu Bobów Dylanów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 12:30
W 2007 roku powstał film inspirowany życiem i twórczością Boba Dylana. Ciekawostką jest, że w rolę artysty wciela się 6 aktorów, w tym kobieta.
rozwiń zwiń