Bardzo dużo emocji Magdaleny Piekorz

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 15:30
- Praca na planie filmowym, to jak wejście na statek, który wypływa na szerokie morze. Teraz trudno jest wrócić na ląd. Przeżywam coś w rodzaju depresji pozdjęciowej - mówi Magdalena Piekorz kilka dni po ostatnim klapsie na planie jej najnowszego filmu pt. "Zbliżenia".
Audio
  • Magdalena Piekorz o filmie "Zbliżenia" (Stacja Kultura/ Czwórka).
Magdalena Piekorz w studiu Czwórki
Magdalena Piekorz w studiu CzwórkiFoto: Wojciech Kusiński

- Emocji było bardzo dużo, bo opowiadam bardzo ważną dla mnie historię - mówi Magdalena Piekorz.
Jak wyjaśnia reżyserka, "Zbliżenia" to historia relacji matki i córki oraz kobiety i mężczyzny, który próbuje odnaleźć się między nimi. - Nie jest to relacja toksyczna. Bohaterki tej historii są tak blisko, że nie potrafią żyć bez siebie. Pojawianie się mężczyzny nieoczekiwanie komplikuje ten stan. W pewnym sensie to historia o tym mężczyźnie właśnie.
To opowieść, w której wiele osób będzie mogło się przejrzeć. Autorka chciałaby dać widzowi szansę by zidentyfikował się z jej bohaterami i poszukał odpowiedzi na kilka ważnych pytań. W ostatnim filmie pyta o to, czy miłość może boleć?
Współautorem scenariusza jest Wojciech Kuczok - Opowiadania Wojtka są blisko życia. On ma umiejętność wejścia w głąb ludzkiej duszy i natury - mówi reżyserka.
Wspólnie pisany scenariusz powstawał w gorączce. - Wyjechaliśmy do domu pracy twórczej i zachorowaliśmy. Mam wrażenie, że dzięki chorobie stworzyliśmy tę historię. Będzie dużo emocji, które zarażą naszą gorączką.
Magdalena Piekorz nowy film zrealizowała w Katowicach z ekipą, z którą współpracuje od dawna. Oprócz Wojciecha Kuczoka na plan filmowy wrócił między innymi operator filmowy Marcin Koszałka oraz aktorka - Joanna Orleańska. - Szukałam współczesnej kobiety, która jedną nogą jest w dorosłości, a drugą w przeszłości, w świecie dzieciństwa. Szukałam postaci migotliwej, sprzecznej, emocjonalnej i wyważonej. Joanna okazała się bezkonkurencyjna - opowiada gość "Stacji Kultura".

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM KULTURA
Czytaj także

Nie żyje Andrzej Kondratiuk - reżyser "prowincjonalny"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 12:50
- Dokąd płynę? Do kina, do filmu, który jest niepodobny do innych. Nie wiadomo, do jakiej szuflady mnie włożyć - mówił o sobie Andrzej Kondratiuk w wywiadzie dla Czwórki z 2013 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Maćkowiak: nie chcę brylować

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 18:40
- Ludzie brylują po to, żeby robić to, co ja robię - mówi w Czwórce znany aktor, Rafał Maćkowiak. I choć jego droga do sławy nie była ani łatwa, ani krótka, dziś z sentymentem wspomina czasy, gdy do szkoły aktorskiej chodził w dresach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rekinado” - film tak zły, że aż dobry

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 15:12
Latające rekiny i hektolitry krwi, czyli "Rekinado”. Film o wielkim tornado pełnym wygłodniałych zwierząt.
rozwiń zwiń