Filmowe oblicze "All About Freedom"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 15:20
Festiwal "All About Freedom" to nie tylko prapremiery teatralne i debaty, ale też blok filmowy, którego kuratorem jest Artur Liebhart - gość wtorkowej "Stacji Kultura".
kadr z filmu Nocne gry, reż. Kelly Reichardt
kadr z filmu "Nocne gry", reż. Kelly ReichardtFoto: mat. prasowe

Co łączy chińskiego nastolatka, sycylijskiego mafiosa, słynną socjolog Hannah Arendt i pracownika agencji reklamowej w Chile? Łączy ich biologiczne wręcz pożądanie wolności wyboru. Tegoroczna filmowa odsłona festiwalu mieni się od gwiazd światowego kina nagradzanych na najważniejszych festiwalach na świecie. Laureaci Berlinale, Cannes, Sundance, herosi współczesnego kina temat wolności biorą na warsztat chętnie – mówi Artur Liebhart, który o szczegółach projekcji opowie w "Stacji Kultura" - we wtorek, 22 października.

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM kino KULTURA

Czytaj także

Grąsiowska i Porczyk: nie czytamy recenzji filmu "AmbaSSada"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 14:20
Film Juliusza Machulskiego pt. "AmbaSSada" już można oglądać w kinach. W gazetach ukazały się pierwsze recenzje, ale Magdalena Grąsiowska i Bartosz Porczyk, główni aktorzy w filmie, ich nie czytają. I dodaję: - najważniejsza będzie dla nas reakcja publiczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan polskiej kinematografii. "Ciągle myślimy o przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 12:30
- Pieniądze nie przesądzają o jakości filmu. Liczy się pasja i talent - mówią krytyk filmowy Artur Cichmiński i Karol Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Zawadzka: nauczyłam się pokory

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 12:46
Na ekranach kin można ją zobaczyć w filmie "Chce się żyć". Grała również m.in. w obrazie "W imieniu diabła", za który otrzymała nagrodę za debiut aktorski na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - To kwestia szczęścia w życiu - mówi Katarzyna Zawadzka w Czwórce.
rozwiń zwiń