Dominika Barabas i jej "Idiotka"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 14:00
Komponuje, pisze teksty, gra na wielu instrumentach i właśnie stoi na początku nowej drogi. - Singiel "Idiotka" otwiera nowy rozdział w mojej twórczości - zapowiada Dominika Barabas.
Audio
  • "Idiotka" otwiera nowy rozdział w mojej historii - rozmowa z Dominiką Barabas (Czwórka/Stacja Kultura)
Na 44. Studenckim Festiwalu Piosenki Dominika Barabas zdobyła I nagrodę. Teraz artystka planuje wydać nową płytę, którą promuje taneczna Idiotka
Na 44. Studenckim Festiwalu Piosenki Dominika Barabas zdobyła I nagrodę. Teraz artystka planuje wydać nową płytę, którą promuje taneczna "Idiotka" Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Dominika Barabas wygrała Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Z muzyką związana jest od 13. roku życia, ale sama śpiewać zaczęła dopiero cztery lata temu. - Jeśli chodzi o proces twórczy to owszem mogłabym być samowystarczalna, ale ludzie wokół przydają się. Poszerzają horyzonty - tłumaczy artystka. - Dlatego teraz występuję z zespołem, bo co cztery głowy to nie jedna!

W takim też składzie powstaje materiał na najnowszą płytę artystki, którą zapowiada singiel "Idiotka". - Odbijamy od starych klimatów. Poezji śpiewanej i akustycznego popu - mówi Dominika Barabas. - Idziemy w elektronikę. I taka właśnie jest "Idiotka".

Zobacz: Rebeka po płycie "Breath" rusza w trasę [WIDEO] >>>

Więcej o planach artystki oraz o tym, kim jest tytułowa "Idiotka" dowiesz się słuchając nagrania ze "Stacji Kultura".
Prowadząca : Katarzyna Dydo
Gość: Dominika Barabas
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Data emisji: 4.11.2014
Godzina emisji: 10.00

(kul/kd)

Czytaj także

Anna Smołowik: Osiecka otworzyła moją głowę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 15:00
Trwa 17. edycja Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". To największa w kraju impreza poświęcona pamięci wybitnej polskiej autorki, której teksty do dziś inspirują niezliczoną grupę artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Czarnecka idzie za sukcesem "Hera, koka, hasz, LSD"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 14:00
Kilka miesięcy temu podbiła internet utworem "Hera, koka, hasz, LSD". Anonimowa dla większości osób Karolina Czarnecka stała się błyskawicznie gwiazdą w sieci. Teraz wydała minialbum "Córka" i z tej okazji odwiedziła studio Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Zalewski idzie za ciosem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 12:00
10 lat temu wygrał telewizyjne talent show, wydał płytę i słuch po nim zaginął. Nie stał się gwiazdą, ani nawet celebrytą. Sukces jednak nadszedł. Krzysztof Zalewski przygotowuje materiał na nowy krążek i koncertuje w całej Polsce.
rozwiń zwiń