POP! Festiwal celebruje popkulturę w stylu noir

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 14:00
Klasyki kina noir, przedpremierowy pokaz "Ziarna prawdy" wg Zygmunta Miłoszewskiego oraz spotkania z autorami kryminałów znajdą się w programie pierwszej edycji POP! Festiwalu.
Audio
  • Oto szczegóły programu pierwszej edycji POP! Festiwalu (Czwórka/Stacja Kultura)
POP Festiwal ma odczarować negatywne postrzeganie kultury popularnej. W programie imprezy będą pokazy filmów, spotkania z pisarzami oraz warsztaty
POP! Festiwal ma odczarować negatywne postrzeganie kultury popularnej. W programie imprezy będą pokazy filmów, spotkania z pisarzami oraz warsztatyFoto: Glow Images/East News

- Chcemy promować dobrą popkulturę, czyli taką, która nie jest banalna i nie powiela schematów - mówi dyrektor festiwalu Robert Ziębiński. - Tematem pierwszej edycji będą mroczne historie z gatunku noir i neonoir. W przyszłym roku skupimy się na temacie dojrzewania.

Zobacz także: Zygmunt Miłoszewski kończy z Szackim i kryminałami [WIDEO] >>>

W trakcie festiwalu po raz pierwszy zostanie też wręczona Nagroda im. H. Sienkiewicza w wysokości 40 tys. zł za najlepszą powieść popkulturową. - Takie wyróżnienie było potrzebne w polskiej kulturze współczesnej. Sygnalizowali to zarówno jej użytkownicy, jak i wydawcy oraz autorzy - wyjaśnia rozmówca Katarzyny Dydo. - W tym roku  w gronie jurorów znaleźli się m. in. Leszek Bugajski i Piotr Kofta. Więc o werdykt jestem spokojny.

POP! Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 9 listopada w kinie Iluzjon w Warszawie.

Prowadzący : Katarzyna Dydo

Goście: Robert Ziębiński, dyrektor festiwalu
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Data emisji: 5.11.2014

Godzina emisji: 10.00

(kul/kd)

Czytaj także

Krzysztof Zalewski idzie za ciosem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 12:00
10 lat temu wygrał telewizyjne talent show, wydał płytę i słuch po nim zaginął. Nie stał się gwiazdą, ani nawet celebrytą. Sukces jednak nadszedł. Krzysztof Zalewski przygotowuje materiał na nowy krążek i koncertuje w całej Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Jakub Kolski i jego "Serce, serduszko"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 15:47
W czwartkowej "Stacji Kultura" zaprosimy was na najnowszą produkcję filmową Jana Jakuba Kolskiego pt. "Serce, serduszko".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rebeka: po płycie "Breath" ruszamy na podbój Europy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 16:30
Rebeka to grupa przez wielu nazywana nadzieją polskiej muzyki elektronicznej. Po świetnie przyjętym przez krytyków i publiczność krążku "Hellada", przyszedł czas na EP-kę "Breath" i trasę "Breath Tour 2014", które już na początku listopada.
rozwiń zwiń