Aleksandra Hamkało - filmowa kochanka Szackiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 15:00
Film "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza, na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego, już od 30 stycznia w kinach. - To znacznie więcej niż typowy kryminał - zdradziła Aleksandra Hamkało.
Audio
  • Film "Ziarno prawdy" nie jest odtworzeniem książki Zygmunta Miłoszewskiego w skali 1:1 (Czwórka/Stacja Kultura)
Aleksandra Hamkało w Ziarnie prawdy wciela się w rolę Klary
Aleksandra Hamkało w "Ziarnie prawdy" wciela się w rolę KlaryFoto: mat. prasowe/fot. Tomasz Urbanek

Hamkało wciela się w filmie w postać Klary. Chociaż nie jest to rola pierwszoplanowana, ma spore znaczenie, bo jest bliska głównemu bohaterowi, komisarzowi Szackiemu, granemu przez Roberta Więckiewicza. - Nie chcemy jeszcze przed premierą ujawniać zanadto, jak się potoczą losy Klary i o ile będą się różniły w filmie, w porównaniu do książki. Nie da się jednak ukryć, że jest ona kochanką Szackiego - ujawniła aktorka.
Jedna ze scen z udziałem Klary jest dość odważna. Nie jest to dla Hamkało pierwsza tego typu sytuacja w karierze. - Przy okazji "Big Love" większość osób zapamiętało mnie właśnie z takiej sceny i pytania dotyczyły tego, jak się czułam. A ja nie lubię o tym rozmawiać. To po prostu część tego zawodu, nic więcej - wyjaśniła.
"Ziarno prawdy" Borysa Lankosza zostało wysoko ocenione przez krytyków. To jeden z najlepszych polskich filmów kryminalnych ostatnich lat. - Borys jest specjalistą w tej dziedzinie. Ma swoją wizję i pomysł na to, żeby to nie były typowe kryminały, ale produkcje z wychodzące o krok dalej. Tutaj tak właśnie jest - przekonywała Hamkało.


***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadziła: Katarzyna Węsierska
Gość: Aleksandra Hamkało, aktorka
Data emisji: 29.01.2015
Godzina emisji: 10.00
ac

Czytaj także

Wojciech Smarzowski rozpoczął pracę nad "Wołyniem"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 13:30
W lubelskim skansenie rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Na premierę poczekamy zapewne do wiosny 2016 roku, ale już dziś w ciemno można obstawiać, że będzie to ogromne wydarzenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rycembel: "Carte Blanche" to bardzo wzruszający film

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 13:00
Eliza Rycembel, znana szerokiej publiczności m.in. z filmu "Obietnica", tym razem zagrała obok Andrzeja Chyry. Wcieliła się w postać uczennicy Klary w obrazie "Cart Blanche".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kebab i Horoskop" - polska komedia jak czeski film

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 12:00
"Kebab i Horoskop", w którym gra m.in. Bartłomiej Topa, to polski film, przesiąknięty absurdalnym humorem. - Wszystko dlatego, że czeskie kino bardzo mnie inspiruje - mówi reżyser Grzegorz Jaroszuk.
rozwiń zwiń