Wojciech Smarzowski rozpoczął pracę nad "Wołyniem"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 13:30
W lubelskim skansenie rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Na premierę poczekamy zapewne do wiosny 2016 roku, ale już dziś w ciemno można obstawiać, że będzie to ogromne wydarzenie.
Audio
  • Budżet "Wołynia" wyniesie ok. 15 mln zł, a premiera zaplanowana jest na pierwszą połowę 2016 roku (Czwórka/Stacja Kultura)
Wołyń będzie kolejną bardzo głośną i z pewnością kontrowersyjną pozycją w filmografii Wojciecha Smarzowskiego
"Wołyń" będzie kolejną bardzo głośną i z pewnością kontrowersyjną pozycją w filmografii Wojciecha SmarzowskiegoFoto: PAP/Marek Gorczyński

Teren Muzeum Wsi Lubelskiej posłuży w produkcji za kresy. Oczywiście był do tego potrzebny szereg poprawek scenograficznych. Opowiedział o nich współproducent Feliks Pastusiak. - Zrobiliśmy to tak doskonale, że ludzie, którzy przyjeżdżają teraz do muzuem po raz pierwszy mają problem z odróżnieniem, co jest dekoracją filmową, a co starym budownictwem wiejskim - chwalił ekipę scenografów w relacji "Stacji Kultura".
To z pewnością nie będzie łatwy film i możemy się spodziewać licznych kontrowersji. - Powoli dojrzewamy do różnych mrocznych tajemnic z naszej historii. Wydaje mi się, że jest to bardzo interesujący moment na realizację tej produkcji, pod wieloma względami. Dla mnie najważniejszym jest wcielenie się w niezwykle ciekawą postać - powiedział odtwórca roli Izaaka Menzla, Tomasz Sapryk.
PRZECZYTAJ: Smarzowski: alkohol jest tłem dla opowieści o samotności

Sceniariusz filmu "Wołyń" Smarzowski oparł na podstawie opowiadania "Nienawiść" Stanisława Srokowskiego. Obok Sapryka zobaczymy w nim m.in. debiutującą aktorkę Michalinę Łabacz. Produkcja ma wejść na ekrany polskich kin w pierwszej połowie 2016 roku, a jego budżet wyniesie ok. 15 mln zł. To zdecydowanie najdroższy film Smarzowskiego, wydatki na poprzednie hity nie przekraczały bowiem 6 mln.
ac/kd

Czytaj także

Stanisław Mikulski: niczego w życiu nie żałuję

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 08:00
Stanisław Mikulski 1 maja obchodził swoje 85. urodziny. Przypominamy wizytę aktora w Czwórce i rozmowę, podczas której przyznał, że niczego w życiu nie żałuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Himilsbach - artysta wielowymiarowy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 15:00
Trwa 6. Festiwal Himilsbacha. Impreza odbywa się w Mińsku Mazowieckim - mieście, w którym artysta urodził się i mieszkał przez całe dzieciństwo. Himilsbach z zawodu był kamieniarzem, jednak został zapamiętany jako wybitny aktor, pisarz i scenarzysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Vega: w "Służbach specjalnych" nie ma ani jednej sceny, która nie mogłaby się naprawdę zdarzyć

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 15:40
W "Pitbullu" sportretował środowisko policjantów. By nie zostać uznanym za "specjalistę od kina policyjnego", zaczął robić komedie. Teraz powraca ze "Służbami specjalnymi". - To obraz polskiego wywiadu we współczesnej Polsce, który działa na styku polityki, mediów, biznesu i świata przestępczego - mówi Patryk Vega, gość "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń