"Teoria wielkiego podrywu", "Dolina Krzemowa", "Doctor Who", czyli seriale dla geeków

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 14:01
Wielbiciele seriali fantasy mają swoją "Grę o tron", fani mroczniejszych klimatów – "Hannibala". Dla "kujonów" oferta telewizyjna też jest bardzo bogata.
Audio
  • Piotr Gniewkowski tłumaczy, dlaczego seriale dla geeków zawojowały świat i które z nich wciąż warto oglądać (Czwórka/Stacja Kultura)
Kadr z serialu Teoria wielkiego podrywu
Kadr z serialu "Teoria wielkiego podrywu"Foto: screen/YouTube

Zdaniem dziennikarza kulturalnego Piotra Gniewkowskiego sztandarowy sitkom o "nudnych kujonach", czyli "Teoria wielkiego podrywu" przestała już być geekowska. – Ten serial podupada, bo główni bohaterowie poderwali już swoje dziewczyny. I teraz ich historia nie jest wyjątkowa - mówi gość Czwórki.

Podobnie rzecz ma się z "Doliną Krzemową". - To film o smutnych ludziach w szarej, zwykłej rzeczywistości, ale dzięki niemu widzimy "od kuchni" świat IT. Samo oglądanie miejsc, w których najprawdopodobniej nigdy się nie znajdziemy, jest ciekawe - opowiadał Gniewkowski. Ekspert tłumaczył także, dlaczego dla geeków kultowym serialem wciąż jest brytyjski "Doctor Who" i jakie ważne przesłanie niesie ze sobą "Revolution".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Piotr Gniewkowski (dziennikarz filmowy z portalu Niekulturalny.com.pl)

Data emisji: 29.06.2015

Godzina emisji: 10.00

kd/mg

Czytaj także

Premiery filmowe: George Clooney w "Krainie jutra", "Plemię" i muzyczny "Eden"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 16:06
Krytyk Łukasz Muszyński zapraszał w Czwórce na familijne kino science-fiction, ukraiński dramat, który "kroi widza na kawałki" i historię młodego muzyka, który goni za marzeniami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bodo" - serial o pierwszym polskim celebrycie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:40
W młodego Eugeniusza Bodo wciela się Antoni Królikowski. - W tamtych czasach artyści musieli mieć talent, żeby zasłużyć na popularność. Świat był piękniejszy i czystszy - mówi aktor.
rozwiń zwiń