Anna Próchniak. Gdy aktorka gra aktorkę

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 13:45
- Łatwiej jest grać postać opartą na czyjejś biografii czy postać historyczną - mówi o swej roli w serialu "Bodo" Anna Próchniak, aktorka nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
Audio
  • Anna Próchniak opowiada o swojej roli w serialu "Bodo" i filmie "Niewinne" (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Próchniak
Anna PróchniakFoto: PAP/Leszek Szymański

Pierwszy odcinek tego serialu w reżyserii Michała Kwiecińskiego i Michała Rossy już za nami. Czwórkowy gość pojawi się na ekranach naszych telewizorów dopiero za miesiąc, w 6. odcinku. Annę Próchniak zobaczymy w roli Nory Ney, czyli Soni Nejman, znanej aktorki międzywojnia.

- Nora to jedna z dwóch, oficjalnych partnerek Eugeniusza Bodo - była tą pierwszą, spędził z nią ponad dwa lata, drugą była Taitanka Reri - w serialu gra ja Patrycja Kazadi - mówi gość "Stacji kultura". - Norę i Eugeniusza Bodo najpierw połączył romans, a potem przyjaźń. Była to przyjaźń damsko-męska, czyli trochę mit, a trochę marzenie.


Anna Próchniak opowiada o wyjątkowym klimacie międzywojnia, który czuć było na planie serialu, o strojach z epoki i spełnionym marzeniu jednego z reżyserów. W audycji wspomina też o filmie "Niewinne", który jej zdaniem mówi o kobiecości, trudnych wyborach i radzeniu sobie z samym sobą.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Anna Próchniak (aktorka)

Data emisji: 07.03.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/kd


Czytaj także

Joanna Jarmołowicz - Zośka z "Planety Singli"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 14:30
W "Planecie Singli" aktorka zagrała u boku Macieja Stuhra, Agnieszki Więdłochy i Tomasza Karolaka. Wcześniej występowała w takich filmach, jak "Szczeniak" czy "Sandland".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barbara Kurdej-Szatan: premiera to ciekawość i stres

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 10:39
- Premiera filmu to bardzo ważne wydarzenie dla aktora. Kręci się sceny, a dopiero pół roku później, wraz z widzami, ogląda efekt - mówi aktorka, tuż po premierze obrazu "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".
rozwiń zwiń