Tony Kososki: w podróży prowadzą mnie ludzie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 14:30
- Wyjechałem jako wolontariusz mundial do Brazylii i tak się złożyło, że przemierzyłem 28 tysięcy kilometrów - opowiada Tony Kososki, autor książki "Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę".
Audio
  • Tony Kososki o podróży przez Amerykę Południową i książce "Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę" (Stacja Kultura/Czwórka)
Barwna opowieść o Ameryce Południowej Tonyego Kososkiego mogłaby posłużyć za kanwę nie jednej, a kilku powieści przygodowych (zdj. ilustracyjne)
Barwna opowieść o Ameryce Południowej Tony'ego Kososkiego mogłaby posłużyć za kanwę nie jednej, a kilku powieści przygodowych (zdj. ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Naprawdę nazywa się Przemek Śleziak, ma 23 lata i naturę odkrywcy. - Podstawowym celem mojej wyprawy było zbadanie różnic społecznych w Ameryce Południowej i okazało się, że w fawelach czy slumsach nie żyją aż tak biedni ludzie, jak mi się wydawało - opowiada gość Czwórki.

Tony Kososki zdradza także, jakie przygody spotkały go w trakcie podróży, o co chodzi z sambą w tytule książki i co łączy wszystkich mieszkańców Ameryki Południowej.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotowała: Iwona Wyciechowska

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 10.34

kul/mg

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: dobry reporter swoje ja chowa do kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:30
Napisanie dobrego reportażu to największe możliwe dziennikarskie wyzwanie. Mariusz Szczygieł w tej dziedzinie osiągnął prawdziwe mistrzostwo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa rola tłumacza według Ryszarda Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 10:30
- W tym roku oprócz Nagrody im. Kapuścińskiego, po raz pierwszy przyznamy wyróżnienie dla tłumaczy książek Mistrza - mówi sekretarz jury Bożena Dudko.
rozwiń zwiń