X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Szczygieł: dobry reporter swoje ja chowa do kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:30
Napisanie dobrego reportażu to największe możliwe dziennikarskie wyzwanie. Mariusz Szczygieł w tej dziedzinie osiągnął prawdziwe mistrzostwo.
Audio
  • Polscy reporterzy potrafią opisać świat metaforycznie i między wierszami - rozmowa z Mariuszem Szczygłem (Czwórka/Pani tomu)
Mariusz Szczygieł sztukę reportażu opanował do perfekcji. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród - w tym Europejskiej Nagrody Literackiej
Mariusz Szczygieł sztukę reportażu opanował do perfekcji. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród - w tym Europejskiej Nagrody LiterackiejFoto: Bartosz Bajerski / PR

Jako 16-latek współpracował z "Na Przełaj", w 1997 roku został uznany najwybitniejszym reporterem swojej generacji. Dziś Mariusz Szczygieł ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień – w tym Europejską Nagrodę Literacką.

- Jestem jak pies york. Kręcę główką, wszystko muszę widzieć i słyszeć - śmieje się gość Czwórki. - Miałem tak od dziecka. Kiedy tylko zwietrzyłem ciekawy temat, musiałem natychmiast o nim napisać, a potem podzielić się tym z innymi.

Najchętniej Mariusz Szczygieł dzieli się obserwacjami i refleksjami dotyczącymi kraju naszych południowych sąsiadów. Czechom poświęcił książki "Gottland" i "Zrób sobie raj". Ostatnio przygotował ważącą ponad trzy i pół kilograma "Antologię polskiego reportażu XX wieku". - Szkoła polskiego reportażu, tak jak oscypki i ogórki kiszone, jest wyjątkowa na światową skalę - przekonuje rozmówca Iwony Wyciechowskiej. - Duża w tym zasługa PRL i cenzury, która zmuszała reporterów do pisania prawdy o systemie i o Polsce, ale między wierszami.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Goście: Mariusz Szczygieł

Data emisji: 7.01.2015

Godzina emisji: 19.00

(kul/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Hugo-Bader: dziennikarstwo to moje przeznaczenie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 13:22
Reportaż "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" to kolejny doskonały reportaż w karierze Jacka Hugo-Badera. Książka ukazała się wiosną 2014 roku i była pierwszą pozycją w karierze dziennikarza, której akcja nie rozgrywała się w Rosji albo byłych republikach radzieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Tochman: reporter nie może za dużo pytać

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 11:30
- Nie czuję się podróżnikiem. Oglądam świat i rozmawiam z ludźmi - mówi Wojciech Tochman. Reporter pracuje nad książką o Indochinach, nam opowiedział o "Kontenerze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Miller: Ryszard Kapuściński tłumaczył ludziom świat

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 11:40
- Kapuściński był zanurzonym w socjalistyczną ideologię romantykiem. Przez jakiś czas oglądał świat z tej perspektywy, potem zaczął dojrzewać - mówi autor książki "Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller”.
rozwiń zwiń