Filip Pławiak: "Prosta historia o morderstwie" zostawia pytania

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 12:35
- Dla mnie to od początku była historia o przemocy domowej i ten temat jest w tym filmie najważniejszy, ale nie jedyny - mówi aktor Filip Pławiak o filmie "Prosta historia o morderstwie". - Ten bardzo ważny temat ubrany jest w kryminalną historię - dodaje.
Audio
  • Filip Pławiak opowiada o filmie "Prosta historia o morderstwie" (Stacja Kultura/Czwórka)
Filip Pławiak w studiu Czwórki
Filip Pławiak w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

- Deszcz "padający" w większości scen filmu podbudowuje napięcie. Ta ponura aura ma też znaczenie dla całej historii opowiedzianej w filmie - mówi gość Kasi Dydo. - Pasuje do kryminalnej historii, która jest tam opowiadana i do tematu pod tą kryminalną historią - wyjaśnia.

Filip Pławiak Deszcz pasuje do kryminalnej historii, która jest tam opowiadana i do tematu pod tą kryminalną historią

"Prosta historia o morderstwie" to trzymająca w napięciu opowieść o policyjnej rodzinie, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Głównym podejrzanym staje się syn policjanta. Filip Pławiak, filmowy syn, w Czwórce opowiada o szczegółach relacji łączącej go z ojcem. W rozmowie z Kasią Dydo zdradza też, jak mu się współpracowało z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem oraz co ma w kopercie zabieranej na każdy casting.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Filip Pławiak (aktor)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 11.14

pj/jsz

Czytaj także

Bartek Topa o "Sługach bożych": liczę, że dotkną i poruszą

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 14:00
- "Sługi boże" to gatunkowy film kryminalny, który ma specyficzny klimat. A ja, czyli komisarz Warski, jestem samotnym wilkiem. Walczę z przeciwnościami i staram się dotrzeć do prawdy - opowiada Bartłomiej Topa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

(Nie)proste historie Arkadiusza Jakubika. "Moje filmy jak łamigłówki"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 16:20
- W pewnym sensie mój drugi film też jest o miłości, tyle, że w innym kontekście - tak Arkadiusz Jakubik mówi o najnowszym wyreżyserowanym przez siebie filmie "Prosta historia o morderstwie".
rozwiń zwiń