"Clashes". Monika Brodka wychodzi z szufladek

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 10:23
Nowy album Brodki "Clashes" to zaskoczenie dla wszystkich fanów. Ale zmiany Moniki Brodki widać nie tylko w twórczości, ale także w sposobie bycia, czy wyglądzie zewnętrznym.
Audio
  • Monika Brodka opowiada o swoich nowych doświadczeniach, planach i płycie "Clashes", a Hirek Wrona tłumaczy, skąd w artystycznej mentalności jest nieustająca potrzeba zmian (Stacja Kultura/Czwórka)
Damian Sikorski i Monika Brodka
Damian Sikorski i Monika BrodkaFoto: Czwórka

"Clashes" to - po sukcesie płyty "Granda" - zaskoczenie dla wszystkich fanów. Po nagraniu poprzednich krążków Monika Brodka dużo podróżowała, głównie po USA, ale była także w Meksyku, czy Japonii, i to słychać w jej nowych dźwiękach. - Moje granie na gitarze się nie zmieniło, ale te kultury odcisnęły się na mojej twórczości. Choć nie wiem, czy zrobiłam to świadomie - opowiadała artystka.

Monika Brodka Dalekie podróże mają wpływ na poszukiwania nowych estetyk, odkrywania nowych materii.

Przyznała, że po powrocie z Japonii starała się przez długi czas korzystać także z dobrodziejstw tamtejszej kuchni. - Przygotowywałam w domu posiłki, których nauczyłam się będąc tam na miejscu - wspominała wokalistka. Opowiadała także, za czym najbardziej tęskniła po powrocie z Azji i zdradziła, skąd pomysł, by na okładce jej nowej płyty pojawił się… strój samuraja.

Hirek Wrona W naturze artysty leży ciągła potrzeba zmian. To bardzo wrażliwi ludzie, z których każdy ma 1500 pomysłów na minutę. Jednym się udaje ich realizacja, innym nie

Damian Sikorski o zmianach, metamorfozach, nowych gustach muzycznych, modowych i kulinarnych rozmawiał jednak także z dziennikarzem Hirkiem Wroną, który tłumaczy m.in. skąd w artystycznym świecie wciąż jest presja, by coś w sobie zmieniać.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Monika Brodka (wokalistka) 

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 11.26

kd

Czytaj także

Olga Boczar - wszechstronna artystka młodego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 13:50
Śpiewa, gra na flecie, pisze teksty i komponuje, a niedawno wydała debiutancki album "Little inspirations". Gościem Czwórki była Olga Boczar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa Ania Dąbrowska. Będzie reggae zamiast melancholii?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 15:50
Po trzech latach przerwy Ania Dąbrowska powraca z nowym materiałem. - Singlowa "Nieprawda" już budzi kontrowersje, a jej premiera dopiero 6 listopada - mówi artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Iza Lach i jej "Wieczna mgła". Premiera w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:04
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brodka: Pokochacie tę płytę. Gwarantuję!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 11:00
- Przy komponowaniu, nagrywaniu płyty miesiące z życia mi ulatywały - mówi Monika Brodka. - Nie mogę uwierzyć, że ta płyta wreszcie ujrzała światło dzienne.
rozwiń zwiń