Premiery filmowe: "Creed II", "Miłość jest wszystkim", "Nocne istoty"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 19:00
Sezon świąteczny w kinach oficjalnie rozpoczął się, a zainaugurowała go premiera polskiej komedii "Miłość jest wszystkim". - To w pewnym sensie odpowiedź na "Listy do M." - mówi Łukasz Muszyński. - W założeniu fabuła miała być nieco bardziej pikantna, ale efekt jest po prostu świąteczny - dodaje.
Audio
  • Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Joanna Kulig na planie filmu Miłość jest wszystkim
Joanna Kulig na planie filmu "Miłość jest wszystkim"Foto: Ola Grochowska/Akson Studio/Kino Świat/mat. prasowe

W filmie w reżyserii Michała Kwiecińskiego grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał. Wszystko to w doborowej obsadzie - z udziałem m.in. Agnieszki Grochowskiej, Joanny Kulig, Olafa Lubaszenki i Michała Czerneckiego. 

Zwiastun:

W ten weekend na ekrany kin powróci Sylvester Stallone - w drugoplanowej roli i w filmie, który już widzieliśmy. - "Creed II" to kolejny film bokserski, zrealizowany według pewnej matrycy zaczerpniętej z "Rocky'ego" - wyjaśnia krytyk filmowy. - I w tym obrazie Stallone znów występuje w roli Rocky'ego Balboa - dodaje.

Zwiastun:

Łukasz Muszyński opowiada także o historii trzech ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych, którzy podejmują się próby rozwiązania mrocznej zagadki i burzą spokój mieszkańców jednej z dzielnic Buenos Aires.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk i dziennikarz filmowy)

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 11.15

kul/jp

Czytaj także

Premiery filmowe: "Planeta Singli 2", "Winni", "Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 15:30
- Pierwsza część tego filmu udowodniła, że polska komedia romantyczna to nie jest oksymoron. Dostaliśmy całkiem wdzięczną opowieść, sprawnie żonglującą sprawdzonymi na świecie rozwiązaniami - wspomina Łukasz Muszyński. Czy "Planeta Singli 2" powtórzy ten sukces?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2", Wdowy", "Utoya, 22 lipca"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:30
- O "Wdowach" mówi się, że są bliskie ideału. Film nakręciła fantastyczna ekipa pod wodzą nagrodzonego Oscarem reżysera Steva McQueena oraz przy wsparciu pisarki Gillian Flynn, autorki "Zagubionej dziewczyny" - opowiada Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń