Anna Puślecka: w izolacji nie można poddać się nudzie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 17:30
- Dla mnie kwarantanną był cały poprzedni rok, kiedy walczyłam z nowotworem. Choć starałam się nie być więźniem własnej choroby, były momenty, w których byłam przykuta do łóżka. Ale nie poddałam się nudzie - wspomina Anna Puślecka, ekspert mody i wizerunku. 
Audio
  • O sposobach na nudę w trakcie kwarantanny opowiada ekspert mody i wizerunku Anna Puślecka (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Puślecka i Kasia Dydo
Anna Puślecka i Kasia DydoFoto: Czwórka/Karina Terzoni

Posłuchaj także
Paulina Holtz 1200x660.JPG
Paulina Holtz: wieczorem będę wam czytać

Dyrektor kreatywna KTW Fashion Week przyznaje także, że ani w tamtej sytuacji, ani teraz nie uprawiała filozoficznego myślenia w stylu "po coś mi to jest". - Uważam, że po to zostaliśmy wyposażeni w mózg, żeby zastanawiać się nad tym, co w życiu robimy, a nie żyć bezrefleksyjnie i bezproblemowo - wyjaśnia. - Jestem dziwnie spokojna i psychicznie mam się całkiem dobrze.

Anna Puślecka zdradza także, jakie ma pomysły na "przymusowe" siedzenie w domu. - Zaczęłam od sprzątania, posegregowałam szpargały i zabrałam się do książek. Poukładałam je tematycznie i zaczęłam czytać - mówi. - Wrociłam na przykład do "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa. Ostatnio czytałam ją w czwartej klasie liceum i zawsze chciałam do niej wrócić - przyznaje.

Kolejną pozycją na liście książek, do których się wraca, jest opowieść o modzie w PRL-u, czyli "To nie są moje wielbłądy" Oli Boćkowskiej. - To jest fantastyczne kompedium wiedzy o stylu, trendach i wybitnych polskich krawcach. Serdecznie polecam - zachęca Anna Puślecka.


Zobacz także
ekologia 1200.jpg
Eko-horror i eko-baśń, czyli nowe narzędzia do ratowania świata

W audycji także krytyk Łukasz Muszyński ocenia to, jakie straty koronawirus już teraz spowodował w kinematografii, a dziennikarz filmowy Artur Cichmiński opowiada o projekcie "Akcja Dokument". To kurs filmowy, inicjatywa autorska, prowadzona przez reżysera Pawła Ziemilskiego ("In Touch", nominacja do Orlów 2020) oraz operatora i producenta Mateusza Wajdę ("Hugo" reż. W. Klimala, "10 Apgar" reż. K. Kochańska-Bajon, "Komunia" reż. A. Zamecka, "Mowa ptaków" reż. X. Żuławski). Stawia na naukę przez praktykę oraz łączy profesjonalizm i otwartość. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 11:10

kul

Czytaj także

Konkretna architektura i zmysłowe malarstwo Anny Panek

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 15:50
Anna Panek jest malarką i architektką. W swojej praktyce artystycznej łączy, a zarazem przeciwstawia sobie te dwie dziedziny. - Architektura jest konkretna, oddziela człowieka od natury. Malarstwo jest zmysłowe, sensualne i instynktowne. Pozwala nam przetrwać w naturze - wyjaśnia gość Czwórki.
rozwiń zwiń