Instakultura. Co warto śledzić w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 21:36
W dzisiejszych czasach sztukę znajdziemy nie tylko na ścianach muzeów i galerii. Ta z powodzeniem przenosi się do sieci, a artyści chętnie dzielą się swoimi pracami w mediach społecznościowych. Zaglądamy na Instagram w poszukiwaniu najciekawszych profili. 
Audio
  • Kultura w sieci. Ile dziś wiemy o Leopoldzie Tyrmandzie? (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Kirill Averianov

"Taste of Streep"

To ironiczny, kolorowy, pokazujący sztukę w krzywym zwierciadle profil, który prezentuje zdjęcia jednej z najbardziej uznawanych aktorek światowego kina Meryl Streep w połączeniu z... produktami spożywczymi. Zobaczycie Meryl w roli arbuza, lukrowanego pączka, czy... chińszczyzny. 

- Twórca profilu podkreśla, że jego prace są celebracją sztuki, jedzenia, kina i mody. Grafiki mają piękną szatę graficzną - mówi Karolina Kiesner z "Kocha, lubi, szeruje", analityk mediów społecznościowych. Dziś twórczość artystki tworzącej ten profil stała się tak popularna, że jej grafiki możecie znaleźć na koszulkach czy kubkach. Myśleliście, że widzieliście już Meryl Streep w każdej roli? Jeśli tak, zajrzyjcie na ten profil.

SPRAWDŹ SERWIS SPECJALNY POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI LEOPOLDA TYRMANDA >>>

Tyrmand na Instagramie

W sobotę 16 maja przypada 100. rocznica urodzin Leopolda Tyrmanda. Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Tyrmanda. Polskie Radio stworzyło serwis specjalny poświęcony temu artyście (link znajduje się powyżej). A czego o Tyrmandzie można dowiedzieć się z Instagrama? Znajdziemy tam 1,5 tysiąca wpisów poświęconych autorowi "Złego".

Bikiniarz, w którego garderobie można było znaleźć niejedną parę kolorowych skarpet. Znawca i miłośnik jazzu, oryginał zawsze niepokorny wobec czasów, w których przyszło mu żyć. Ile dziś wiemy o Leopoldzie Tyrmandzie? O tym opowiada dziennikarka Czwórki Ola Jasińska. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 14.05.2020

Godzina emisji: 11.16

ac/kd

Czytaj także

Instaserial, który walczy z nienawiścią w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:55
W najbliższy piątek, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego polskiego Instaserialu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

BOOKSTAGRAM czyli Gustaw Herling-Grudziński na Instagramie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 09:13
Pod hashtagiem #herlinggrudzinski na Instagramie wyszukamy ponad 100 postów. Postanowiliśmy sprawdzić kto dziś czyta  Gustawa Herlinga-Grudzińskiego? Czy jest moda na tego autora i bywanie w ważnych dla niego miejscach? Odpowiedzi na te pytania szuka Ola Jasińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wiedźmin" na Instagramie i barokowa influencerka

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 12:10
Mimo że od premiery serialowego "Wiedźmina" minęło już trochę czasu, nie milkną emocje zawiedzionych fanów. A jak produkcję oceniają użytkownicy Instagrama?
rozwiń zwiń