Co słychać w świecie filmu? Wyczekiwane nowości

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 18:20
- Mamy to! Za nami ostatni klaps na planie filmu "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej - poinformowali w sieci producenci filmowej adaptacji powieści Doroty Masłowskiej. Premiera kinowa planowana jest na jesień 2021 roku.
Kadr z filmu Inni ludzie, reż. Aleksandra Terpińska
Kadr z filmu "Inni ludzie", reż. Aleksandra TerpińskaFoto: © 2020 Madants & Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Fot. Anna Włoch

Jak kręci się film w pandemii?

"Inni ludzie" to hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. - Prace nad tym filmem przebiegały z wieloma perturbacjami związanymi z pandemią, ale udało się je zakończyć - opowiada krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - Czekam na na efekty, bo w obsadzie znaleźli się m.in. Jacek Beler jako Kamil, Magdalena Koleśnik jako Aneta, dziewczyna Kamila, Sonia Bohosiewicz jako Iwona, kochanka Kamila oraz Sebastian Fabijański jako narrator.

Posłuchaj
12:45 [CZWORKA]Stacja Kultura 11 grudzień 2020 muszynski.mp3 Co słychać w świecie filmu? Sprawdził to krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka) 

Multiuniversum Spider-Mana

Superbohater należy do dwóch firm - przede wszystkim do studia Marvela, ale wiele lat temu prawa do wykorzystywania jego wizerunku wykupiło Sony, które robi to z lepszym lub gorszym skutkiem. - Właściciele firmy postanowili dojść do porozumienia z Marvelem, które również robi filmy - opowiada gość Czwórki. - Teraz trwają prace nad kontynuacją kasowego przeboju z 2019 roku, czyli "Spider-Man: Daleko do domu" i tutaj zaczyna się zabawa, bo w filmie pojawi się aż trzech Spider-Manów. Oprócz tego pojawią się czarne charaktery z poprzednich filmów z serii. Powrócą m.in. Alfred Molina jako Doktor Octopus i Jamie Foxx w roli Electro. Szykuje się nam prawdziwe multiuniversum, które na ekrany kin wejdzie najprawdopodobniej 17 grudnia 2021.

Spider-Man 2 - Bank Fight Scene | Movieclips

Pierwsza kobieta za kamerą "Gwiezdnych wojen"

W 2023 roku odbędzie się premiera nowego widowiska osadzonego w świecie "Gwiezdnych wojen". Projekt nosi tytuł "Rogue Squadron" i jak łatwo się domyślić będzie poświęcony kosmicznym pilotom. - Film wyreżyseruje Patty Jenkins, która tym samym została pierwszą kobietą zaangażowaną przez LucasFilm do nakręcenia filmu - zdradza rozmówca Kasi Dydo. 

Star Wars: Rogue Squadron - Official Teaser (Directed by Patty Jenkins) / IGN

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (Filmweb.pl)

Data emisji: 11.12.2020

Godzina emisji: 10.10

kul

Czytaj także

Premiery filmowe: "Skandal Ewenement Molesty" i "Jak zostać gwiazdą"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 17:00
W ten weekend w kinie mamy szansę przekonać się, jak polski rynek muzyczny zmieniał się na przestrzeni dekad. Bartosz Paduch pokazał go na tle ustrojowej posttransformacji, Anna Wieczur-Bluszcz - w kontekście współczesnych talent shows.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie idziemy do kina, ale oglądamy premiery

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 14:00
Puste kina, brak premier filmowych stały się naszą pandemiczną rzeczywistością. Tymczasem David Fincher serwuje nam swój długo oczekiwany film na jednej z platform streamingowych. 
rozwiń zwiń