Premiery filmowe: "Spencer", "Wszystkie nasze strachy", "Eternals"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 15:50
To może być weekend filmowych marzeń, a na pewno filmowych wrażeń. Kristen Stewart jako księżna Diana, Dawid Ogrodnik jako Daniel Rycharski i superbohaterowie Marvela w reżyserii.. Chloé Zhao.
Kristen Stewart jaki Lady Di w filmie Spencer
Kristen Stewart jaki Lady Di w filmie "Spencer"Foto: Forum Film Poland

Posłuchaj
16:29 CZWÓRKA Stacja Kultura - premiery 06.11.2021.mp3 Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Od "Zmierzchu" do Lady Di

W 2016 roku chilijski reżyser Pablo Larraín nakręcił film o Jackie Kennedy, w najnowszym obrazie portretuje Lady Di. Akcja filmu "Spencer" dzieje się w bożonarodzeniowy weekend 1991 roku, kiedy to księżna Diana podejmuje decyzję o rozwodzie z księciem Karolem. - Obserwujemy Dianę w trakcie wszystkich dworskich rytuałów i z każdą minutą, podobnie jak ona, czujemy się coraz bardziej wyizolowani i samotni - opowiada krytyk Łukasz Muszyński. - W tytułowej roli występuje jedna z najbardziej znanych hollywoodzkich gwiazd młodego pokolenia, czyli Kristen Stewart. Aktorka, która przez długi czas kojarzona była jako narzeczona wampira, wreszcie dostała szansę, żeby pokazać, że jest dobrą aktorką. 

Spencer - zwiastun PL / ForumFilmPoland

Film, który buduje most miłości

Od dziś w kinach także film, który podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze Zdjęcia oraz najwyższy laur - Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu. "Wszystkie nasze strachy" Łukasza Rondudy to film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego - zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. - To film bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach, film, który stara się wyciągnąć rękę na zgodę. Ale to także opowieść o tym, że my, Polacy, czujemy się najlepiej, kiedy jest nam naprawdę źle - ocenia gość audycji.


Kadr z filmu "Wszystkie nasze strachy" Kadr z filmu "Wszystkie nasze strachy"

Nomadland w uniwersum Marvela

26 film o nowych superbohaterach z uniwersum Marvela wyreżyserowała nagrodzona Oscarem za "Nomadland" Chloé Zhao. - "Eternals" to grupa kosmitów, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie "Avengers. Koniec gry" muszą jednak wyjść z ukrycia - opowiada krytyk filmowy. - Film dostaje różne recenzje, ale jedno jest pewne, artystyczny stempel Zhao jest w nim widoczny.

Eternals - zwiastun #1 /MarvelPolska

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 05.11.2021

Godzina emisji: 10.17

kul

Czytaj także

Premiery filmowe: "Smak głodu", "Wesele", "Hiacynt"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 14:00
Wojciech Smarzowski wraca do filmowego debiutu, Piotr Domalewski opowiada o akcji "Hiacynt", a Duńczyk Christoffer Boe przygląda się małżeństwu, które dążeniu do osiągnięcia celu traci z oczu to, co już ma.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Ostatniej nocy w Soho", "Prawdziwe życie" i "Wszyscy święci New Jersey"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 16:20
Londyńska podróż w czasie, życie małżeńskie i pozamałżeńskie, oraz Tony Soprano na dużym ekranie. Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery tygodnia.
rozwiń zwiń