Wystawy, "Kobiety Pragi" i cykl modowy - co w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 08:45
W audycji m.in. sprawdzimy, co ciekawego w katowickim Rondzie Sztuki, jak dołączyć do projektu "Kobiety Pragi" i dowiemy się co w modzie.
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.Foto: shutterstock/Ivan Kruk

Czwartkową audycję rozpoczniemy od wizyty na Śląsku. To tam Rondo Sztuki w Katowicach zaprasza na wystawę "Is It Real? Potęga wyobraźni". To już piąta wystawa towarzysząca festiwalom muzycznym odbywającym się w Katowicach.

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora "Is it real? Potęga wyobraźni" dopełnia wizualnie OFF Festiwal. Zaproszone artystki i artyści w swoich pracach zadają jedno z podstawowych, a zarazem najbardziej intrygujących pytań filozoficznych - czym jest rzeczywistość i czy mamy do niej dostęp? A może wszystko to, co myślimy o świecie jest naszym subiektywnym obrazem, wyobrażeniem bez pokrycia w realnych strukturach bytu?

Twórcy z Polski i Czech chwytają wyobraźnię na gorąco. Odrzucają logikę, a w jej miejsce zapraszają wolność, szaleństwo, surrealizm, abstrakcję… To wystawa dla tych, którzy potrzebują przerwy od normalności - zaznaczają artyści. O tym, co jeszcze na wystawie i w Rondzie Sztuki opowie menager i kurator Adrian Chorębała.

W drugiej części "Stacji Kultura" powiemy o Konfrontacji Sztuk Artystycznych II- Kobiety Pragi. W ramach projektu, grupa artystów zbierze się w tym samym miejscu i o tym samym czasie aby wspólnie stworzyć prace na temat "Kobiety Pragi". Prace powstaną przy użyciu najróżniejszych mediów artystycznych od farb po spreje. A wszystko to w przyjaznej i twórczej atmosferze. O tym, co się będzie działo 25 sierpnia na Stacja Praga opowiedzą organizatorzy wydarzenia.

Przed południem, jak co tydzień w programie, pojawi się Ada Janiszewska i cykl modowy. Tym razem moda ukraińska i relacja z pop-up store. Nasza reporterka przygotuje przegląd trendów, projektów i stylu ukraińskich projektantów.


Zobacz także:


***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (18.08) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

aw

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń