Polskie Radio
Section05
Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24 Adam Wojtyszko: o sile Teatru Polskiego Radia stanowią ludzie

- Marzę o tym, aby Teatr Polskiego Radia miał jak największy zasięg i docierał do jak największej grupy słuchaczy. O tym, żebyśmy też produkowali rzeczy ciekawe. Na szczęście otacza mnie mnóstwo życzliwych ludzi, wspierają mnie i mogę na nich liczyć. […] to fantastyczny zespół, stanowią moc i siłę - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser Adam Wojtyszko, który objął stanowisko głównego reżysera i dyrektora Teatru Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Teatr Polskiego Radia Adam Wojtyszko Janusz Kukuła W POLSKIM RADIU Maja Kluczyńska

POLSKIE RADIO 24 "Królestwo zwierząt" wkrótce w kinach. "Porywa, zachwyca, obezwładnia"

- W filmie "Królestwo zwierząt" jest wszystko: mądre przesłanie, przygoda, tajemnica, elementy horroru - wyliczała w Polskim Radiu 24  filmoznawczyni i promotorka kultury filmowej Małgorzata Borychowska. - To kino najwyższej próby, przygodowe, wspaniałe, oszołamiające. Może się spodobać bardzo wielu grupom odbiorców - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 FILM KULTURA Maja Kluczyńska

Polskie Radio 24 Noc w Muzeum Sportu i Turystyki. Gwarancja dobrej zabawy

W Noc Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie czeka na zwiedzających bardzo bogaty program. To m.in. wystawa "Złote twarze olimpijskie", spotkanie z olimpijczykami, pokazy sportowe, treningi dla uczestników wydarzenia czy pokaz walki na miecze świetlne. W Polskim Radiu 24 mówił o tym wszystkim Michał Puszkarski, kierownik Działu Edukacji MSiT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA SPORT Noc Muzeów 2024 Muzeum Sportu i Turystyki wystawa

Artystyczna wizja sportu. Niezwykła wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zapowiada wystawę "Tu rodzą się zwycięzcy". Ekspozycja prezentuje dzieła młodych i zdolnych artystów ASP w Warszawie i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i podsumowuje plener artystyczny "Polscy sportowcy na Igrzyskach" w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. O wystawie opowiadali w Polskim Radiu 24 dr Katarzyna Dyjewska, prodziekan ASP i Tomasz Skoczek, współorganizator MSiT. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska KULTURA

Polskie Radio 24 "Obcokrajowcy są wszędzie". 60. Biennale Sztuki w Wenecji

W tegorocznym Biennale uczestniczy 87 krajów. Polski pawilon w Wenecji prezentuje portrety świadków wojny na Ukrainie - "Powtarzajcie za mną II" - gdzie można obejrzeć sugestywne filmy z 2022 i 2024 roku, których bohaterami są cywilni uchodźcy ukraińscy. O tegorocznym Biennale mówiła w Polskim Radiu 24 dr Justyna Napiórkowska - historyk sztuki, kulturoznawca.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wenecja Biennale w Wenecji Włochy SZTUKA KULTURA wystawa Maja Kluczyńska

Lata 90. w humorze i dowcipie. Zuzanna Berus i Michał Rzecznik o wystawie "Wolne żarty"

Muzeum Karykatury zaprasza na "Wolne żarty" - wystawę poświęconą humorowi lat 90. To okazja do przypomnienia sobie z czego śmialiśmy się w ostatniej dekadzie XX wieku w prasie, radiu i telewizji. Pokażemy szeroki krajobraz humoru III RP. O wystawie opowiadają Polskiemu Radiu 24 jej kuratorzy Zuzanna Berus i Michał Rzecznik. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska humor

Wake Up Giant i 12. edycja Scrip Fiesty

"Zombi" to debiutancka płyta Wake Up Giant - warszawskiego tria z przesłaniem - ostrzeżeniem muzyków przed życiem tylko w sieci. Motto płyty to apel o przebudzenie się i czerpanie radości z życia o powrót do natury czyli bywanie offline. Swoisty manifest muzyczny: głośny kolorowy i przebojowy w dwóch wersjach językowych po polsku i po angielsku. Gośćmi Mai Kluczyńskiej byli Paul, Banan, Czipis z tria Wake Up Giant.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska Kraków