Dzięki tej książce odniesiesz sukces w świecie mody

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 14:13
- Jest tu mnóstwo porad do fachowców, którzy współpracowali z Vogue’em – o książce "Sukces według Teen Vogue" opowiadała w Czwórce znawczyni mody Dorota Wróblewska.
Audio
  • Dorota Wróblewska o książce "Sukces według Teen Vogue"

- Do tej pory takiej książki na polskim rynku nie było – mówiła w "Stacji Kultura" Dorota Wróblewska, organizatorka pokazów mody i znawczyni tematu. - Jest to pierwsza pozycja, w której rad udzielają ludzie związani z Vogue'm, czyli de facto ci, którzy dyktują warunki na modowym rynku.

Swoją wiedzą w wydawnictwie, którego pełny tytuł brzmi "Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody" dzielą się m.in. projektanci Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, modelki m.in. Caroline Trentini, Chanel Iman, a także fotografowie styliści dziennikarze i wszyscy, którzy związani są modową branżą.

Zdaniem naszej ekspertki książka z poradami specjalistów Vogue'a jest lektura obowiązkową, dla wszystkich, którzy chcieliby się przebić w niełatwym, hermetyczny, a nierzadko i brutalnym świecie mody:

- Jest to książka, która jest poradnikiem dla osób, które chcą w show-biznesie modowym zaistnieć, ale nie wiedzą jak to zrobić. Np. mamy mnóstwo blogerów, którzy prowadzą blogi, ale nie mają pojęcia jak je prowadzić i jak na nich zarobić, jak wykorzystać swój potencjał, o czym pisać i jak uzyskać grupę docelową.

Więcej na temat książki w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Chudość modelek to problem: mówi szefowa Vogue'a

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 14:42
"Większość modelek, które aktualnie chodzą na pokazach jest wybierana tylko i wyłącznie ze względu na ich wychudzone sylwetki dziewczynek sprzed okresu dojrzewania".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Fashion Babilon": witaj w prawdziwym, okrutnym świecie mody

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 15:25
Niektórym kobietom płaci się dziesiątki tysięcy za założenie konkretnych ubrań. Innym niewłaściwa długość spódnicy może złamać karierę. Książka "Fashion Babylon" obala mity o modowym showbiznesie. O projektantach. I o modelkach. Trochę brutalnie i bez cenzury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Idzie zima – włóż czapkę

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 12:22
- Aż 70 procent ciepła z naszego organizmu oddawane jest przez głowę. To nie przesąd – ostrzega lekarz. W Czwórce mówimy, dlaczego warto nosić czapkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co mówi twoje ubranie?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 18:10
- Strojem pokażemy swój nastrój i swoje poglądy – mówi Wiganna Papina. Ekspertka Czwórki przestrzega jednak przed noszeniem wizerunków zbrodniarzy i ludzi, których historii nie znamy.
rozwiń zwiń