Co mówi twoje ubranie?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 18:10
- Strojem pokażemy swój nastrój i swoje poglądy – mówi Wiganna Papina. Ekspertka Czwórki przestrzega jednak przed noszeniem wizerunków zbrodniarzy i ludzi, których historii nie znamy.
Audio

Najpopularniejszym elementem garderoby, który doskonale sprawdza się w manifestowaniu swoich poglądów są t-shirty. – Od lat 70. jest moda na t-shirty z różnymi emblematami. Przyniosłam do studia koszulki z odwzorowaniem scen z Powstania Warszawskiego z II Wojny Światowej. Nadrukowany jest na nich plakat reklamowy, który nawołuje do oszczędzania amunicji – mówi Papina, podkreślając, że nadal to właśnie t-shirty są najczęstszym sposobem pokazania swojego światopoglądu.

Z manifestowaniem za pomocą koszulek trzeba jednak uważać. – Często "nosiciele" t-shirtów noszą wizerunki pana w berecie i niestety nie wiedzą, że ten pan, owszem był rewolucjonistą, ale mordował ludzi. Pamiętajmy o tym. Podobnie jest z koszulkami ze Stalinem, czy Leninem – zaznacza Wiganna. Dodaje, że często młodzi ludzie nie mają wiedzy z historii, problemem jest także możliwość sprzedaży towarów promujących takie postacie.

Zamiast koszulek z wizerunkami, symbolami i znakami, które można kojarzyć z określonymi osobami lub grupami, możemy nosić po prostu stroje w różnych kolorach. - Energetyzują mnie kolory. W momencie, gdy mam smętny nastrój, przywdziewam coś, w jadowitej barwie, to rzeczywiście dodaje mi energii – opowiada Wiganna. Dodaje, że magia kolorów wykorzystywana jest w wielu miejscach.

- W porannych programach telewizyjnych lepiej ogląda się ludzi, którzy są ubrani w jasne, wesołe kolory, w żółcie, czerwienie, pomarańcze. Włącza się telewizor i myśli – o jak miło, ciepło, chcę tam być. O to chodzi, takie kolory budzą – zdradza tajniki wykorzystania kolorów ekspertka Czwórki.

Więcej o magii kolorów i sposobach na wyrażenie siebie dowiedzieć się można słuchając dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Z okopów na salony

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2011 18:09
Zawdzięczamy je armii. Do cywila przeszły za sprawą Marlona Brando i innych gwiazdorów kina lat 50. Na salony trafiły dzięki gwiazdom rocka. Oto krótka acz niebanalna historia t-shirtu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzień bez zwisu męskiego ozdobnego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2011 09:00
Dziś wszyscy mężczyźni, którzy na co dzień noszą krawat, mogą odetchnąć pełną piersią, gdyż 2 czerwca to Dzień bez Krawata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez historii jesteśmy masą bezładnych atomów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 07:00
Literatura naukowa i popularnonaukowa dotycząca dziejów Polski znajduje coraz więcej odbiorców.
rozwiń zwiń