Serial za 100 mln dolarów, którego nigdy nie zobaczysz w telewizji

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2013 15:00
Jeden z nich wyreżyserował "Podziemny krąg" i "Siedem", drugi ma na koncie fantastyczna rolę w "American Beauty". Teraz David Fincher i Kevin Spacey spotkali się na planie "House of Cards"
Audio
  • Serial "House of Cards" wieszczy koniec telewizji. Patrycjusz Tomaszewski tłumaczy dlaczego
serial House of Cards
serial "House of Cards"Foto: mat. promocyjne

Specjaliści nie mają wątpliwości, że ten serial stanie się symbolem końca epoki tradycyjnej telewizji. Wybitni twórca i aktorzy, wielomilionowy budżet i wyjątkowe okoliczności premiery. Cały pierwszy sezon "House of Cards" udostępniony został w całości w sieci i w ciągu 12 dni od premiery prawie 3 miliony zarejestrowanych użytkowników serwisu obejrzało przynajmniej jeden odcinek.

"Przewodnik serialowy" w Czwórce. Sprawdź szczegóły > > >

- Serial opowiada o brudnych politycznych rozgrywkach. Głównym bohaterem jest kongresmen Francis Underwood, który nie ma lekkiego życia. Wymarzone i obiecane mu stanowisko sekretarza stanu otrzymał jego przeciwnik, więc pozbawiony skrupułów Frank rozpoczyna prywatna zemstę, a przy okazji wielką polityczną manipulację - opowiada Patrycjusz Tomaszewski. - Jednak dla mnie największą sensacją tej produkcji jest Robin Wright. Polacy znają ją z tasiemcowej produkcji "Santa Barbara". Ale tutaj stworzyłą ona z Kevinem Spacey najlepszą parę małżeńską w historii telewizji.

Robin
Robin Wright i Kevin Spacey w "House of Cards"

Z sondaży wynika, że tygodniowo ten serial ogląda kilkanaście milionów abonentów. Nic więc dziwnego, że produkcji drugiego sezonu z uwagą i z niepokojem przyglądają się właściciele największych stacji telewizyjnych. Posłuchaj rozmowy ze "Stacji Kultura" , a dowiesz się więcej o fenomenie tej produkcji.

kul

Czytaj także

Surrealizm w kinie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 10:00
O nim porozmawiamy w najbliższej audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

W "Ostrym dyżurze" leczył ludzi, teraz walczy z Kościołem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:25
To połączenie "24 godzin" i "Kodu Da Vinci" - twierdzą widzowie, a krytycy dodają, że fani Dana Browna powinni być usatysfakcjonowani. 14 lutego odbyła się premiera serialu "Zero Hour", z Anthony Edwardsem w roli głównej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komedia familijna z przekleństwami, które bawią

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 14:30
W czasach, kiedy polska piłka nożna pozostawia wiele do życzenia postać Kazimierza Deyny fascynuje coraz bardziej. Kapitan "Orłów Górskiego" doczekał się pomników, ma też swoje piosenki, a 1 marca na ekrany naszych kin wszedł film pod wszystko mówiącym tytułem - "Być jak Kazimierz Deyna".
rozwiń zwiń