X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy upadłość konsumencka oznacza bankructwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 11:30
Miały gwarantować spokojną przyszłość, tymczasem dziś spędzają sen z powiek tysiącom polskich rodzin. Kredyty we frankach szwajcarskich dla wielu stały się pułapką bez wyjścia. Z myślą o zadłużonych rząd postanowił popracować nad zmianami w ustawie o upadłości konsumenckiej.
Audio
  • Nowelizacja ustawy o upadłości konsumenckiej - na czym będzie polegać? (Czwórka/Poranek OnLine)
Czy upadłość konsumencka oznacza bankructwo?
Foto: Glow Images/East News

Mieszkanie na kredyt to nadal najbardziej powszechna forma nabywania nieruchomości. Ci, którzy skorzystali z niej w 2008 roku, kiedy nieruchomości osiągnęły cenowy szczyt, a kurs franka spadł do najniższego poziomu, dziś mogą być w trudnej sytuacji. Kredytobiorcy frankowi mają teraz więcej do spłaty, niż gdy zaciągali kredyt, a zdarza się i tak, że ich zadłużenie może przewyższać wartość mieszkania lub domu.

- Do tej pory dłużnicy pozostawieni byli sami sobie, a jedyną możliwością wyjścia z impasu było ogłoszenie upadłości konsumenckiej, czyli oddanie całego majątku syndykowi na poczet zadłużenia - tłumaczy Tomasz Sadlik ze Stowarzyszenia Obrony Poszkodowanych przez Banki. - Niestety, ta procedura wymaga dużych nakładów finansowych, a istniejące prawo nie gwarantuje realnego oddłużenia.

Z szacunkowych danych wynika, że w Polsce z regularną spłatą rat ma problemy od 2 do 3 mln. osób. Tymczasem w 2011 roku złożono zaledwie 1875 wniosków, z czego tylko 36 osób mogło ogłosić upadłość. Ponieważ dotychczasowa ustawa o upadłości konsumenckiej okazała się fiaskiem, Ministerstwo Finansów postanowiło rozpocząć prace nad jej nowelizacją.

- Dzięki tym zmianom oddłużanie ma się stać wreszcie realna propozycją dla niemogących spłacać swoich zobowiązań - mówi mecenas Piotr Zimmerman. - Możliwe będzie ulżenie losowi osób, które w długi popadły z przyczyn niezawinionych przez siebie. Do tej pory bardzo trudno było przekonać sąd, że zasługuje się na takie postępowanie oddłużeniowe. Po wprowadzeniu nowelizacji ma być o to dużo łatwiej.

W ustawie mają pojawić sie nowe punkty - m. in. ten mówiący o możliwośći porozumienia się z wierzycielami celem zachowania mieszkania.

(kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sprawa kbiz", czyli jak internetowy katalog zamienia się w płatną reklamę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 14:38
Kilka dni temu setki, a może tysiące firm w całej Polsce dostały niespodziewanie faktury za wpis do bezpłatnego katalogu internetowego kbiz. Bezpłatnego, bo wtedy, gdy firmy się rejestrowały nie było mowy o opłatach. Ale w międzyczasie regulamin się zmienił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do oszczędzania zmusza Polaków strach"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 15:02
Nie myślimy o przyszłości, skupiamy się na teraźniejszości, a planowanie czegokolwiek nie jest naszą mocną stroną - wynika z VI edycji raportu "Postawy Polaków wobec oszczędzania" Fundacji Kronenberga. - Oszczędzamy wówczas, gdy zaczynamy się bać - mówi Krzysztof Kaczmar z Fundacji Kronenberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przeżyć święta i nie zbankrutować?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 15:15
Na organizację świąt i kupno prezentów wydamy w tym roku łącznie ponad 26 miliardów złotych - wynika z badania TNS. Statystycznie każdy z nas przeznaczy na ten cel 876 złotych. Co zrobić, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto?
rozwiń zwiń