Dla dziennikarzy IAR nic nie jest niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 11:53
13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia, ustalony przez ONZ. Z tej okazji Sylwia Białek i Wojciech Cegielski dzielą się tajemnicami swojej pracy i pasji. Ona obecna jest na każdym unijnym szczycie, on jeździ w miejsca niebezpiecznych konfliktów. Każde z nich ceni adrenalinę, której dostarcza im praca dziennikarza radiowego.
Audio
  • Wojciech Cegielski i Sylwia Białek opowiadają o pracy dziennikarzy Informacyjnej Agencji radiowej (Czwórka/Poranek OnLine)
Sylwia Białek, Justyna Dżbik i Wojciech Cegielski
Sylwia Białek, Justyna Dżbik i Wojciech CegielskiFoto: Wojciech Kusiński

Sylwia Białek zaczęła pracować w radiu w 1996 roku, Wojciech Cegielski do radiowej ekipy dołączył w 1998. Jak przyznaje w "Poranku OnLine", wtedy stwierdził, że to jest to, co chce robić i tak zostało.

- To jest interesująca praca, bo oprócz tego, że wciąż poznaje się nowych ludzi, ma się dostęp do zjawisk, miejsc i postaci, do których wiele osób nie może dotrzeć - mówi Wojciech Cegielski z Informacyjnej Agencji Radiowej.
Dziennikarze mają szansę być świadkami najważniejszych wydarzeń na świecie, jak wybory w USA czy konflikty zbrojne. Ceną za tę adrenalinę często są nieprzespane noce.  - Jak jedziesz do Stanów Zjednoczonych jako korespondent to pracujesz dzień i noc, bo w ciągu dnia obsługujesz to, co tam się dzieje, a w nocy relacjonujesz, bo wtedy Polska nie śpi - mówi dziennikarka IAR

Mimo że Sylwia Białek najczęściej pracuje w Europie to szczyty Unii Europejskiej też zaserwowały jej wiele bezsennych nocy, nierzadko praca przywódców unijnych kończyła się o 5 rano i nas sen nie było czasu, bo zaczynał się nowy dzień pracy nad relacjami.
- Radio i sytuacje, w których musimy się odnaleźć, uczą elastycznego podejścia do życia - mówią dziennikarze. - Często spotykają nas sytuacje nie do przewidzenia. Wstając rano nie wiem, o której mi się skończy dzień i w jakim kraju się obudzę następnego dnia - dodaje Sylwia Białek.

Zapraszamy na: dabplus.polskieradio.pl <<<
Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Radia jest "Równe traktowanie kobiet i mężczyzn w mediach oraz wzmocnienie roli kobiet w radiu". Goście "Poranka OnLine" zauważają ogromna rolę dziennikarek w mediach. Wojciech Cegielski podkreśla ich odwagę i determinację, to, że "nie odpuszczają", w przeciwieństwie do wielu mężczyzn. Sylwia Białek zwraca uwagę, że dziennikarstwem politycznym częściej zajmują się kobiety niż mężczyźni. - Wystarczy popatrzeć na stolik dziennikarski w sejmie, 70-80% dziennikarzy to kobiety - mówi reporterka.

Czytaj także: Kobiety do radia! "Lubimy ich słuchać" <<<

/

Dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej w swojej pracy byli świadkami najważniejszych wydarzeń w Polsce i na świecie. Każda z wypraw dostarcza im nowych wrażeń, z każdej przywożą nowe wspomnienia ludzi, miejsc i zjawisk.

(pjkd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Światowy Dzień Radia
Czytaj także

Cyfryzacja – to wiele zmieni na radiowym rynku

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 09:30
Programy cyfrowe mogą zapewnić słuchaczom lepszą jakość odbieranego dźwięku, a nadawcom – możliwość rozszerzenia oferty programowej. – Chcielibyśmy rozpocząć nadawanie cyfrowe jeszcze w tym roku, nawet w pięciu aglomeracjach na terenie całego kraju – mówił w "Poranku OnLine" dyrektor Czwórki, Krzysztof Łuszczewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W radiu nie ma rzeczy niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 15:13
Wielu mówi o "magii radia". Z okazji Światowego Dnia Radia Patryk Kuniszewicz i ekipa czwórkowych repotrerów zdecydowali się podzielić ze słuchaczami swoimi zawodowymi tajemnicami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego lubimy słuchać kobiecego głosu w radiu?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 16:00
13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Radia. W tym roku święto to upłynie m.in. pod hasłem równości płci i roli kobiet w pracy rozgłośni radiowych. - Kobiety są bardzo dobre w przekazywaniu głosem emocji - mówi aktorka i wokalistka Monika Łada-Bieńkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowy Dzień Radia na antenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 09:00
Obchodzone 13 lutego święto upamiętnia rocznicę inauguracji działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji w Czwórce będziecie mieli okazję poznać m.in. pracę dziennikarzy radiowych "od kuchni". Zapraszamy!
rozwiń zwiń