Tomasz Rożek - kosmicznie o kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 10:47
Jutro w "Poranku OnLine" niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem, który miłością darzy naukę. ;) W studiu pojawi się m.in. dr Tomasz Rożek.
Tomasz Rożek
Tomasz RożekFoto: PAP/ Leszek Szymański

/

Gościem po godz. 8.00 będzie dziennikarz, popularyztor nauki, autor książek i szef działu naukowego "Gościa Niedzielnego" dr  Tomasz Rożek . Właśnie wydał ciekawą i kolorową książkę "Kosmos". Kosmicznie o niej opowie.

Wcześniej sprawdzimy kto i ile zarabia na ... śmieciach. W weekend, 11 maja bowiem obchodzić będziemy Dzień Bez Śmiecenia . Dlatego już w piątek w "Poraneku OnLine" temat ten będzie przewodnim wątkiem audycji.

Sprawdzimy również czy każdy chce być jak Sheldon Cooper z "Teorii Wielkiego Podrywu" . Podobno zapanowała moda na literaturę naukową. Skąd ta moda - podpytamy ekspertów (Tomasza Rożka w studiu również).

A już w piątek odbędzie się VI Kongres Kobiet. W audycji porozmawiamy więc o tym, jak w ciągu tych sześciu lat zmieniła się sytuacja kobiet w Polsce.

Polecamy się piątkowo, 9 maja, od godz. 6.00 do 9.00 na czele z Justyną Dżbik. Do usłyszenia! ;)

Czytaj także

Krzysztof Miller: każdy fotoreporter wojenny musi radzić sobie sam

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 14:00
Na to, by rozładować napięcie związane z tym, co się widziało, nie ma podobno "złotego środka". - Chodzi o to, by mieć jak najmniej strat psychicznych, ale każdy z nas ma inną wrażliwość i inaczej przyjmuje tragedię wojny - mówi w Czwórce Krzysztof Miller, autor książki "13 wojen, i jedna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaroslav Rudiš - pisarz środkowoeuropejski

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 12:00
Z Jaroslavem Rudišem rozmawiamy m.in. o jego dotychczasowej twórczości, debiutanckiej powieści "Nebe pod Berlinem" i najnowszej książce "Koniec Punku w Helsinkach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Drotkiewicz: dużo zawdzięczam polskiemu morzu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 12:00
Właśnie ujrzała światło dzienne jej najnowsza książka pt. "Nieszpory". Zdaniem dziennikarzy Czwórki to powieść, którą warto czytać na głos. - Pisząc ją wielokrotnie sama czytałam sobie tekst w ten sposób. Ważna był dla mnie jego melodia - opowiada w Czwórce Agnieszka Drotkiewicz, pisarka, dziennikarka, publicystka. - Teraz z ciekawością czekam na głosy czytelników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jerzy Bralczyk: za językiem kryje się cały świat

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 14:00
Trzej językoznawcy: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek i prof. Andrzej Markowski, znani popularyzatorzy kultury języka polskiego, postanowili stworzyć książkę, w której czuje się miłość, przywiązanie i ogromny szacunek do niego. Tak powstała publikacja "Wszystko zależy od przyimka".
rozwiń zwiń