Jak skutecznie rzucić palenie?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 16:07
W piątek, 30 maja obchodzimy Dzień Bez Papierosa. W piątkowym "Poranku OnLine" rzucamy więc palenie! Tylko... jak to zrobić?
Jak skutecznie rzucić palenie?
Foto: GlowImages/EastNews

Sprawdzimy sposoby na rzucenie palenia - Wasze i te eksperckie. Opowiemy m.in. o nowej metodzie- terapii poznawczo - behawioralnej, która pozwala nam rzucić papierosy, dzięki poważnemu i dogłębnemu zrozumieniu dlaczego właściwie je palimy.

Zobacz także: Koncert Sokoła i Marysi Starosty w Czwórce <<<

Do tego opowiemy o ciekawym zakładzie. Znany raper Sokół założył się ze znajomymi o tysiąc złotych (!), że do sierpnia nie będzie spożywał żadnych używek - papierosy, alkohol, narkotyki - wszystko znika z jego życia. Czy wytrwa? Kto go wspiera? Kto próbuje tej abstynencji razem z nim? Polecamy słuchanie Poranka, by zdobyć te informacje. ;)

Zaprosimy Was też na Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się w sobotę na Stadionie Narodowym.

Po więcej zapraszam do piątkowego "Poranka OnLine", 30 maja, od godz. 6.00!

Justyna Dżbik

Czytaj także

Jak radzić sobie z bólem? Tabletki to nie jedyne rozwiązanie!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 12:30
Ból najbardziej boli tych, którzy od niego uciekają lub próbują go leczyć, zamiast wysłuchać. - Ból może być przyjacielem człowieka - twierdzi anestezjolog Janusz Kidacki. - Ci, którzy bólu nie odczuwają, nie mają jak zdobywać wiedzy o świecie i o niebezpieczeństwach, które mogą nas spotkać w życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-papieros - szkodzi czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 15:45
Uwaga! Nie ma żadnego dowodu, że "są one bezpieczne". One czyli e-papierosy. Mimo to wielu lekarzy chce, by zakazać ich palenia lub ograniczyć możliwości sprzedaży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym tak naprawdę jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 13:17
Majówka to doskonały czas, żeby odsapnąć, zwolnić tempo życia i po prostu odpocząć. Sposobów na to jest wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto mieć kolorowe wega-życie?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 16:30
Wegetarianizm to nie tylko sposób odżywiania, ale przede wszystkim życiowa postawa. Czy warto rozważyć przejście na wegetarianizm? Co kieruje ludźmi, którzy decydują się przejść na taką dietę? Mówili o tym goście audycji "Dobronocka".
rozwiń zwiń