X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twoja zmiana - opowiedz nam o życiu w wolnej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 12:00
W 25. rocznicę wolnych wyborów Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia uruchamia projekt "Moja zmiana - zaczęło się 4 czerwca". - Chcemy zebrać wspomnienia z transformacji, która diametralnie zmieniła nasze życie - mówią pomysłodawczynie przedsięwzięcia. - Chodzi nam o drobne migawki z przeszłości, które składają się na obraz przemian w Polsce po 1989 roku.
Audio
  • O projekcie ""Moja zmiana - zaczęło się 4 czerwca" opowiadają Hanna Bogoryja Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk (Czwórka/Poranek OnLine).mp3
Wybory do Sejmu i Senatu - 4 czerwca 1989. N zdjęciu plakat z filmowym szeryfem Garym Cooperem na tle napisu Solidarność, zachęcał do uczestnictwa w wyborach.
Wybory do Sejmu i Senatu - 4 czerwca 1989. N zdjęciu plakat z filmowym szeryfem Garym Cooperem na tle napisu Solidarność, zachęcał do uczestnictwa w wyborach.Foto: PAP/Jan Morek

Akcja ma też zaktywizować młodych ludzi, żeby o ostatnich 25 latach porozmawiali ze swoimi rodzicami albo z dziadkami. - Warto zapytać starszych, jak to było w PRL, jak jest teraz, co się zmieniło. Wtedy najłatwiej dostrzec jak wielka zmiana się dokonała - mówi Katarzyna Błaszczyk.

Rozmówczynie Justyny Dżbik przyznały także, że ich projekt nie ma sprofilowanego odbiorcy. Mogą się zgłaszać wszystcy chętni, niezależnie od wieku. Z jednym tylko wyjątkiem... - Nie interesują nas relacje polityków. Oni występują bez przerwy i w ostatnim czasie mówią właściwie tylko na ten temat - wyjaśnia Hanna Bogoryja Zakrzewska. - Natomiast ciężko im sobie przypomnieć transformację z ludzkiego punktu widzenia. My jesteśmy reportażystkami i nas interesuje tak zwany "zwykły człowiek" oraz jego wspomnienia.

Z perspektywy czasu wielu zapomina, że lata 90., które stały się dla Polaków furtką do wolności, były ciężkim okresem, w którym panowała bieda. Z jednej strony zamykano kopalnie i zwiększało się bezrobocie, z drugiej powstawały pierwsze prywatne biznesy. - Przeszukując archiwa Polskiego Radia natrafiałam na takie wspomnienia porozrzucane po różnych audycjach, ale zdałam sobie sprawę, że nie ma zbiorczego portretu tamtych czasów. Tymczasem to są chwile, o których nie możemy zapominać - tłumaczą przedstawicielki Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. - Puszki po coca-coli ustawiane na półkach w dziecięcych pokojach, smak pierwszego prawdziwego hamburgera, szał na różowe sznurówki przywożone z Węgier. To właśnie takie aspekty transformacji kształtowały życie przeciętnego Polaka. I to na tym w naszej akcji chcemy się skupić.

Żeby wziąć udział w projekcie "Moja zmiana - zaczęło się 4 czerwca" wystarczy wysłać swoje wspomnienia w formie postu, nagrania dźwiękowego albo filmu wideo na adres listy@polskieradio.pl.

(kul / ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młody Polak marzy o małżeństwie i o jednej miłości na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 10:00
Nie na imprezach, nie przez znajomych, nie za pomocą swatki - z najnowszych badań wynika, że ponad połowa z nas miłości szuka w sieci i chce z drugą połową spędzić całe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz za dużo rzeczy? Zamiast je układać, pozbądź się ich

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 20:30
- W pewnym momencie dałam się uwieść kulturze konsumpcyjnej. Zaczęłam zarabiać więcej i kupować więcej. Jakby to był zakupoholizm. Wizytą w sklepie poprawiałam sobie nastrój. A rzeczy przybywało - mówi bohaterka reportażu pt. "Minimaliści".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorzy i młodzi łączą siły w twórczym działaniu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 16:00
Grupa działająca przy Bielańskim Ośrodku Kultury realizuje działania społeczne w ramach grupy międzypokoleniowej, a jedną z jej inicjatyw jest Teatr Form.
rozwiń zwiń