Jak robić, żeby się nie narobić, a zarobić?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 10:00
Odpowiedź na to pytanie, jest jak wygrana na loterii. Mimo to historia popkultury zna kilka postaci, które posiadły tę wiedzę tajemną.
Audio
  • Jak zostać dyrektorem? (czwórka/Poranek Online)
  • Piotr Fronczewski jako konsul zagrał wszystkim na nosie (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Rentier alternatywny: Ferdynand Kiepski (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Kot Bonifacy - czego nie nauczy dzieci? (Czwórka/Poranek OnLine)
Jeśli nie zamierzasz pracować ciężko przez całe życie zostań rentierem. To wcale nie jest takie trudne
Jeśli nie zamierzasz pracować ciężko przez całe życie zostań rentierem. To wcale nie jest takie trudneFoto: Glow Images/East News

Psychologowie jeszcze nie biją na alarm, ale prowadzący "Poranek OnLine" w bajkach dla dzieci dostrzegli pewną prawidłowość - sympatyczni bohaterowie niemalże zawsze są leniuchami. Najlepszy przykład to Kubuś Puchatek albo Garfield. W niczym nie ustępuje im polska postać z kreskówki - kot Bonifacy, wymyślony przez pisarza i scenarzystę Marka Nejmana.

Czytaj także: Mindfulness - bo liczy się tu i teraz >>>

Niestety żywot bajkowych postaci jest dla nas nieosiągalny. Dlatego zamiast marzyć o niebieskich migdałach, warto zakasać rękawy, wziąć swój los we własne ręce i spróbować zostać... dyrektorem. To stanowisko wymaga od kandydata pewnych predyspozycji. - Szef musi mieć autorytet i to jest rzecz absolutnie podstawowa. Bez tego żadne regulaminy, żadne środki formalne, normy czy apele nie poskutkują - mówi Wojciech Wardecki z Business Centre Club. - Ponadto powinnien mieć łatwość w podejmowaniu decyzji. Najlepiej tych dobrych. I dobrze by było, żeby jego podwładni mieli świadomość, że on sam też jest w stanie wykonać powierzone im zadania - dodaje.

Z badań wynika jednak, że najbardziej pożądaną formą zawodowej aktywności jest... bycie rentierem. Zgromadzone papiery wartościowe i wkłady bankowe gwarantują dostatnie życie na długie lata oraz jesień życia pod palmami z egzotycznym drinkiem w dłoni.

Więcej o byciu rentierem albo zawodowym leniem dowiesz się słuchając nagrań z "Poranka Online".

(kul, ac)

Czytaj także

Pieniądze rządzą światem? "Nie da się bez nich żyć, ale warto próbować"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 08:00
- Nie da się żyć bez pieniędzy - mówi stanowczo Olga, która jakiś czas temu porzuciła stałą pracę na rzecz życia "na własną rękę". - Ale można starać się ograniczyć używanie tego środka płatniczego do minimum. I radzić sobie bez etatu, czy ubezpieczenia zdrowotnego. To kwestia podejścia do życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Rutkowski: dowcipy należy opowiadać spontanicznie!

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 12:00
- Lubię opowiadać dowcipy. Zresztą mam w tym dużą praktykę. Zaczynałem w łonie matki - zwierza się Rafał Rutkowski. Aktor i członek grupy Montownia żyje z rozśmieszania ludzi choć, jak przyznaje, nieobca jest mu również... depresja komika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi Polacy - zdolni, ale bezrobotni

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 10:56
Prawie dwa miliony Polaków w wieku od 15 do 34 nie uczy się ani nie pracuje. Ich liczba systematycznie rośnie od pięciu lat. Czy to konsekwencja nadopiekuńczości rodziców? A może po prostu lenistwo. O tym porozmawiamy w poniedziałkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń