O podróżowaniu autostopem słów kilka

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 08:57
Podróżowanie autostopem to nie tylko wielka oszczędność pieniędzy, ale i niesamowita przygoda. Cennych wskazówek w tej materii udzielaliśmy w "Poranku" Czwórki.
Audio

Wybierając taką formę przemieszczania się z miejsca na miejsca warto jest wiedzieć, że paradoksalnie autostop najłatwiej jest złapać poza miastem. Aby zwiększyć swoje szanse na podwiezienie należy ponadto łapać stopa czekając w zatoczce czy na przystanku autobusowym. Kierowcy raczej nie są skłonni zatrzymywać się na poboczu, gdzieś w środku lasu.

Stopa najlepiej jest łapać we dwoje. Podróżowanie w pojedynkę niesie ze sobą niebezpieczeństwo dla autostopowicza, we troje natomiast dla kierowcy. Co do płci autostopowiczów nie ma jednak reguły.Pary mogą być zarówno mieszane, jak i jednej płci.

Wybierając się w podróż w nieznane warto jest zaopatrzyć się w mapę i elementy odblaskowe. – Nie zawsze złapiemy stopa dokładnie do tego miejsca, do którego się udajemy – tłumaczy Piotr Kornobis, producent filmowy i zapalony autostopowicz. Dzięki odblaskom będziemy natomiast bardziej widoczni dla kierowców zarówno w dzień, jak i w nocy.

Więcej o podróżowaniu autostopem w rozmowie Romka Wójcika z Piotrem Kornobisem i naszym reporterem Piotrem Aplem.

ap

Czytaj także

Jemeńska wyspa uchwycona w kadrze i opisana piórem

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2011 17:49
Sokotra to jedna z czterech wysp niewielkiego archipelagu, leżącego na Oceanie Indyjskim. Na rynku ukazała się właśnie ilustrowana publikacja ukazująca piękno i opisując kulturę tej wyspy zatytułowana "Sokotra. Wyspa Smoczej Krwi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Michniewicz: bez kasy da się zwiedzić świat

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 11:27
Dla początkujących podróżników najodpowiedniejszy jest kraj, który spełnia trzy kryteria: jest egzotyczny, po drugie bezpiecznym, a po trzecie tani.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować się na górski survival deszczową porą?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 19:44
Gdy aura za oknem irytuje, a turyści mają dość karczm na Krupówkach, automaty do gier nudzą – czas wyruszyć w góry. Tylko jak to zrobić, by przeżyć w taką pogodę? Oto kilka gadżetów, które pozwolą nam wybrać się na totalnie ekstremalną survivalową przygodę.
rozwiń zwiń