Idzie zima – włóż czapkę

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 12:22
- Aż 70 procent ciepła z naszego organizmu oddawane jest przez głowę. To nie przesąd – ostrzega lekarz. W Czwórce mówimy, dlaczego warto nosić czapkę.
Audio

- Temperatura spada poniżej zera, powinniśmy chronić nasze głowy - podkreśla dr Barbara Jerschina. – Nakrycie głowy jest szczególnie ważne u osób, które stoją na przystankach lub muszą pieszo przejść jakiś dystans – dodaje lekarz.

Czapkę, by dbać o zdrowie i nie dać się przeziębieniom, należy zakładać, jeśli temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza. – Jeśli jest wiatr, nawet przy temperaturze powyżej 10°C, możemy odczuwać dyskomfort i zimno – mówi Jerschina.

Ostatnie zimy były bardzo mroźne, i właśnie to, zdaniem gościa Czwórki, jest powodem rosnącej popularności czapek futrzanych. Nie warto wybierać czapek z daszkiem, ponieważ nie chronią one uszu. – Uszy, nos, dłonie i stopy najłatwiej ulegają wychłodzeniu – przypomina ekspertka.

Więcej o tym, dlaczego warto nosić czapki, kaptury, a jadąc na narty pamiętać o maskach ochronnych, dowiedzieć się można słuchając dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Nakrycie głowy modne nie tylko w zimie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 19:00
Kaszkiet, czapka, baseballówka, czy kaptur - zawsze warto jest mieć coś na głowie, by podkreślić swoją indywidualność - radzi Wiganna Papina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa moda: przerwa między zębami

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 10:31
Do niedawna wzorem były idealnie równe zęby, dziś modne stają się szpary między jedynkami. To seksowny wabik czy wada szkodząca uzębieniu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolorowe warzywa poprawią apetyt

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 13:00
Oprócz zapachu i smaku w każdej potrawie ważny jest kolor. To barwy odpowiadają za to, jak postrzegamy posiłek, ale także za to, ile zjemy. W Czwórce o kolorach w jedzeniu rozmawiamy z dietetykiem.
rozwiń zwiń