Polskie Radio
Section05
warzywa

Ranking gigantycznych warzyw w Polskim Radiu Dzieciom

3 sierpnia obchodzimy Dzień Arbuza. Z tej okazji w Popołudniku zajmiemy się nie tylko dużymi owocami i warzywami, ale też powiemy sobie o tym, w jaki sposób odróżniać, co jest owocem, a co warzywem. W Polskim Radiu Dzieciom nie brakuje programów, w których mowa o zdrowym odżywianiu, przepisach kulinarnych oraz o pochodzeniu konkretnych potraw. Tym razem zajmiemy się gigantycznymi warzywami, a właściwie największymi warzywami na świecie. 
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam warzywa

Surowe warzywa i owoce. Dieta witariańska - zacznij ją latem

Gdy na zewnątrz upalnie, mamy mniejszą ochotę na gotowane dania. Wtedy warto sięgnąć po surowe warzywa i owoce - na tym też polega dieta witariańska. - Dostarcza mi ona dużej dawki energii na co dzień, a lato to dobry czas, żeby zacząć przygodę z tą dietą - przekonuje w Czwórce Mariusz Budrowski, promotor zdrowego życia i witarianin.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ekologia dieta zdrowie Marta Hoppe warzywa owoce

Rosną koszty produkcji owoców i warzyw w krajach UE. Trend ten może się utrzymać

Od 20-40 proc. w zależności od kraju wzrosły koszty produkcji owoców i warzyw - wskazują unijni eksperci. Ich zdaniem, trend ten będzie się utrzymywał m.in. z powodu wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu - poinformowała w komunikacie Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA owoce warzywa Unia Europejska żywność eksport import wojna na Ukrainie Rosja

Dieta przeciwzapalna, czyli jaka? Na talerzu biegacza

Nacisk na produkty spożywcze o działaniu przeciwzapalnym i eliminowanie z diety produktów prozapalnych to najnowsze zalecenie dietetyków sportowych. W Trójkowej audycji "Biegam, bo lubię" Krzysztof Łoniewski gościł jednego z nich – dr Hanna Stolińska-Fiedorow opowiedziała nam o tym, czym jest dieta przeciwzapalna oraz co i dlaczego powinno znaleźć się w diecie osoby aktywnej fizycznie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo bieganie Krzysztof Łoniewski aktywność fizyczna jedzenie ryby dieta warzywa owoce