Miejski surfing opanował Wilanów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 14:49
W czwórkowym studiu zagościli Michał Sadcza i Piotr Sarmini, to oni zapoczątkowali szał na longboardowe wypożyczalnie, który opanowuje polskie miasta. Zapraszają również na lekcje skima.
Audio

- Plaża Wilanów jest miejscem, na którym się rozstawiliśmy w tym sezonie. Mamy tam pierwszą w Polsce wypożyczalnię longów oraz najdłuższy tor do skima - mówią Michał Sadcza i Piotr Sarmini, założyciele wypożyczalni.
W Polsce wypożyczalnie longboardów rosną jak grzyby po deszczu, jednak to Michał Sadcza i Piotr Sarmini założyli pierwszą z nich.
- To była pierwsza wypożyczalnia. Na początku maja nie mieliśmy własnych longbordów i pomyśleliśmy, że musimy je jakoś zdobyć. A że siedzimy w sponsoringu, to sponsorów udało się znaleźć - mówią panowie.

Na Wilanowie znajduje się też tor do skimboardingu.
- Skimboarding to taka deska w kształcie jajka - ma metr długości i 50 cm szerokości. Najprościej mówiąc jest to odpowiednik deskorolki na wodzie - wyjaśniają. - Wykonujemy na tej desce podobne ewolucje jak na deskorolce, może oprócz flipów (czyli kręcenia deską).
Zabawa w skimboarding jest dość prosta. Rzuca się deskę na płytką wodę (do 10 cm), następnie się rozpędzamy, wskakujemy na deskę i i wykonujemy ślizgi i ewolucje to jest tzw. miejski surfing.
Michał Sadcza i Piotr Sarmini w skimboarding wciągają dużych i małych. Już siedmiolatki mogą przybyć na zajęcia na plaże w Wilanowie. Patrząc jak dzieci śmigają na deskach, dorośli też włączają się w zabawę.
Ile kosztuje taka przyjemność, czym jest elektryczny longboard i czemu niektórzy surferzy nienawidzą skimborderów dowiesz się słuchając audycji "Poranke OnLine".
(pj)

Zobacz więcej na temat: POLSKA dzieci

Czytaj także

Ten kawałek materiału zrewolucjonizował świat

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 09:31
Szybko podbił plaże Europy. Jego noszenie wymagało nie lada odwagi, śmiało bowiem odsłaniał kobiece ciało. Mowa o kostiumie "bikini", który ma już 66 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plaże bez tajemnic: stringi, luksus i szkielety

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 12:48
Gdzie wynalezione zostały stringi, gdzie można opalać się topless, a gdzie piasek pełen jest ukrytych szkieletów? Oto ranking najbardziej niezwykłych plaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plaża, czyli co?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 08:30
Z czego zrobiony jest piasek? Co żyje w piasku pod naszym kocem, ręcznikiem W sobotnim "Bed & Breakfast” odwiedziliśmy największe piaskownice świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przetrwać upał?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 19:30
W takie upały, jakie nawiedziły Polskę szukamy różnych sposobów, aby się ochłodzić. Handlowcy kuszą nas różnymi gadżetami. Poradzimy, czy warto je kupować.
rozwiń zwiń