Polskie Radio
Section05
Floryda

Huragan Idalia nadciąga nad Florydę. Trwają przygotowania i ewakuacje

Nad Florydę nadciąga huragan Idalia, większość Zatoki Meksykańskiej jest już objęta stanem wyjątkowym. Gubernator Florydy ostrzega mieszkańców przez wielką tropikalną burzą i radzi, by wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne produkty spożywcze. O sytuacji na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych informował w Trójce Jan Pachlowski, amerykański korespondent. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jan Pachlowski Floryda Piotr Firan

Donald Trump usłyszy zarzuty w sądzie w Miami. "Wielu Republikanów chce, żeby ponownie został prezydentem"

Donald Trump zostanie dziś postawiony w stan oskarżenia w związku z zatrzymaniem po odejściu z urzędu dokumentów objętych klauzulą tajności. Prokuratura zarzuca byłemu prezydentowi, że bezprawnie przetrzymywał materiały dotyczące bezpieczeństwa narodowego i stosował obstrukcję, gdy rząd poprosił o ich zwrot. W ubiegłym tygodniu ława przysięgłych sądu federalnego na Florydzie zatwierdziła akt oskarżenia wobec Donalda Trumpa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump USA polityka Magdalena Skajewska Joe Biden Floryda Ameryka Północna

Lidia Nowak: Polska po trzydziestu latach na emigracji jest zupełnie inna

Trzydzieści lat temu wygrałam w loterii Zieloną Kartę. Wyjechaliśmy do Stanów Zjednoczonych z dwiema małymi córkami. Czas płynął, chcieliśmy, żeby skończyły szkołę, później poszły na studia i właściwie już nie myśleliśmy o powrocie do Polski. Przełomem była pandemia. Zostaliśmy odcięci od świata, od rodziny, od bliskich. I te lata nieobecności w Polsce oraz ta samotność przeważyły. Podjedliśmy decyzję o powrocie do kraju – wspomina Lidia Nowak.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa Polonia w USA wiza amerykańska rodzina rodzina na swoim Chicago Floryda Kraków Kielce Małgorzata Frydrych