Polskie Radio
Section05
Cypr

Grecja i Cypr czekają na papieża. Franciszek wyruszy w podróż śladami swoich poprzedników

Papież Franciszek wyrusza w czwartek w podróż na Cypr i do Grecji. Będzie to pielgrzymka śladami jego dwóch poprzedników, którzy jako pierwsi odwiedzili te kraje. Święty Jan Paweł II złożył historyczną wizytę w Grecji w 2001 roku, a Benedykt XVI był pierwszym papieżem pielgrzymującym na Cypr.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Watykan papież Europa papież Franciszek Grecja Cypr Kościół katolicki ŚWIAT

Sukces Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Na Cyprze powołano polską Stację Badawczą

Prowadzenie badań naukowych - głównie archeologicznych - na terenie Cypru, zacieśnianie współpracy z innymi naukowcami i ekspedycjami archeologicznymi pracującymi na tej wyspie - to tylko niektóre cele nowo powołanej na Cyprze stacji badawczej Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.
Zobacz więcej na temat:  archeologia Uniwersytet Warszawski Cypr Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Edukacji i Nauki NAUKA

Wizyta Andrzeja Dudy na Cyprze. Prezydent otrzymał złoty klucz do miasta Pafos

Prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką składa dwudniową wizytę na Cyprze, otrzymał od burmistrza Pafos Phedonasa Phedonosa złoty klucz do miasta. Podczas uroczystości Andrzej Duda przypomniał także, że w odkrywaniu starożytnego miasta Nea Pafos od 1965 roku uczestniczy polska misja archeologiczna.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Cypr Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda miasto archeologia