Polskie Radio
Section05
Cypr

Elżbieta Witek w cypryjskim parlamencie: razem możemy zadbać o bezpieczną przyszłość

- Razem możemy obronić pokój i zadbać o bezpieczną przyszłość naszą i przyszłych pokoleń; kluczowa jest dalsza jedność we wspieraniu Ukrainy, ponieważ nie jest to wojna regionalna, ale wojna zagrażająca bezpieczeństwu Europy i świata - powiedziała w czwartek marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek w parlamencie Cypru.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Cypr Elżbieta Witek wojna na Ukrainie

Marszałek Sejmu podsumowuje wizytę na Cyprze: mamy zbieżne poglądy na kwestie bezpieczeństwa i wojnę na Ukrainie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła, że Polska i Cypr mają zbieżne poglądy w kwestii bezpieczeństwa i wojny wywołanej przez Władimira Putina na Ukrainie. Podsumowując trzydniową wizytę w Nikozji mówiła, że te tematy zdominowały jej rozmowy z cypryjskimi parlamentarzystami i przedstawicielami rządu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Cypr Elżbieta Witek Nikozja

Archeologiczna sensacja? Odkrycia na Cyprze i w Chorwacji

Archeolodzy z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, we współpracy z naukowcami z innych krajów, prowadzą badania m.in. na stanowisku Erimi Pitharka na Cyprze i na chorwackiej wyspie Rab. Efekty ich pracy już są imponujące, a prawdopodobnie czeka nas jeszcze "archeologiczna sensacja".
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA NAUKA odkrycia i ciekawostki Witold Lazar Trójka archeologia Cypr Chorwacja Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Koronawirus: Cypr wraca do maseczek, w Hiszpanii rośnie liczba zakażeń

Masz w planach wakacyjną wycieczkę na Cypr, do Hiszpanii, Brazylii lub Azji? Jeśli tak, bądź przygotowany na pandemiczne obostrzenia: koronawirus niestety powraca. W Polsce, jak zapewnia minister Niedzielski, sytuacja na razie jest pod kontrolą.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce wakacje obostrzenia pandemia Cypr Hiszpania Włochy Niemcy maseczki COVID-19 Joanna Stankiewicz Mateusz Drozda Trójka

Nowa fala migracji do Europy przez kryzys żywnościowy. Cypr prognozuje ogromny napływ ludzi

Ponad 150 tys. migrantów może przybyć w tym roku z Afryki i Bliskiego Wschodu na południe Europy w rezultacie kryzysu żywnościowego wywołanego przez wojnę na Ukrainie - ocenił minister spraw wewnętrznych Cypru Nikos Nouris. Scenariusz taki przedstawił podczas spotkania szefów MSW pięciu krajów basenu Morza Śródziemnego (Med5) w Wenecji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Cypr uchodźcy wojna na Ukrainie żywność wojna 2022