Mężczyźni boją się wyzwolonych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 14:50
Jaka jest rola kobiety, a jaka mężczyzny we współczesnym świecie? Odpowiada: Miłosz Brzeziński.
Audio
  • W ''Poranku On-line" o roli kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie
Mężczyźni boją się wyzwolonych kobiet
Foto: Glow Images

Rola mężczyzny jako głowy domu, który jest jedynym żywicielem już dawno została wysłana do lamusa. Coraz częściej to właśnie kobiety zarabiają na utrzymanie rodziny, prowadzą duże firmy, a mężczyźni zajmują się wychowaniem dzieci pozostając w domu na tzw. urlopie tacierzyńskim.

- Kobiety nie wymyśliły nic nowego, po prostu zdecydowały się na wykonywanie zajęć, którymi zajmowali się do tej pory mężczyźni – powiedział w radiowej Czwórce Miłosz Brzeziński, trener osobisty.
Jak w tej sytuacji czują się mężczyźni, widząc co raz więcej pań zajmujących się zawodami, do tej pory przeznaczonymi tylko i wyłącznie dla mężczyzn? Jak faceci odbierają takie wyzwolone kobiety? Najczęściej traktują takie zachowanie jak konkurencję, jednak są też tacy, którzy potrzebują się podporządkować paniom.

- Mężczyźni boją się wyzwolonych kobiet, bo nie za bardzo wiedzą, co z tym zrobić. Najczęściej wyzwolone kobiety mówią facetom, co mają robić i jak mają się zachowywać. Nie da się ukryć, że takiego zachowania faceci nie znoszą – dodał w ‘’Poranku OnLine’’ Brzeziński.

Często słyszymy, że kobiety narzekają na kryzys męskości u panów, zwłaszcza tych, którzy przez społeczeństwo traktowani są jako metroseksualni. Zdaniem gościa audycji Miłosza Brzezińskiego rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Wystarczy, aby starsi faceci zajęli się młodszymi i wskazali im odpowiednia drogę. Tak, jak miało to miejsce w przeszłości.
Zapraszamy  do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także

Nie zmuszaj faceta do rozmowy!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 15:58
- Kiedy przychodzi do zwerbalizowania swoich uczuć, ubrania ich w słowa, wielu mężczyzn ma problem. Co innego z paniami - mówi w Trójce psycholog Joanna Heidtman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy kobiety i lodowiec

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 14:30
W kwietniu sukcesem zakończyła się pierwsza polska kobieca zimowa ekspedycja na Spitzbergen. Jej uczestniczki zdobyły Newtontoppen – najwyższy szczyt tej norweskiej wyspy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety z głową

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 08:00
W audycji "Na cztery ręce" poznajemy kobiety, które zdecydowały się założyć własny biznes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety chcą coś udowodnić sobie i innym

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 18:23
Na Ararat wybiera się 11 Polek, które chcą pokazać, że potrafią to zrobić i w ten sposób chcą zachęcić inne kobiety do aktywności i wyznaczania sobie celów pozornie nie do osiągnięcia.
rozwiń zwiń